Září 2010

Jsem otrokem školy

29. září 2010 v 18:15 | Werí |  Diary
Kdo z nás to nezažil, písemky a zkoušení se hrnou a vy nevíte co dřív, pod tlakem spousty učení se nakonec rozhodnete všechno hodit za hlavu s tím, že to 'prostě nějak dopadne', jenže do toho rytmu brzy zklouznete a už není cesty zpátky. K učení se dohrabete těsně před písemkou, abyste měli aspoň dobrý pocit z toho, že ste to vůbec otevřeli. No kdo by to neznal :)
Jenže já se přehoupla do třeťáku a říkám si, že když se blíží maturita, měla bych s tím něco dělat... tak se učím, teda alespoň se o to pokouším a to rozhodně víc, než dřív. Jaký to má efekt? Naprosto stejný jako v letech, kdy sem se skoro neučila...tak k čemu mi to vlastně je? Asi je to jen tim, že sem úplně blbá nebo já nevím xD
Ale příjde mi, že letos je všechno těžší a že já nemám šanci všechno zvládnout :/ doufám, že se pletu...

Talentmánia - Nový fenomén?

28. září 2010 v 11:59 | Werí |  Téma týdne
..

Nevím, jestli je chyba ve mě nebo v těchto soutěžích, ale doteď jsem jejich "kouzlu" nepodlehla.
Všechny mi příjdou na "jedno brdo"... Talent mánia, všechny ty Superstár a podobné TV show, které mají pouze zvýšit sledovanost.
Popravdě, mě od televize spíše odpuzují. Ve všech jde beztak jen o popularitu a o peníze. Jistě, někdo přesně tohle chce a proto se do podobné soutěže přihlásí a dobrovolně ze sebe dělá šaška - ne děkuji, na tohle mě vážně neužije.
Kdyby místo těhle blbostí dali radši nějaký pořádný celovečerní film, budu jim rozhodně vděčná víc...
Navíc, kdyby to alespoň byl náš nápad, ale většina těchto show dávno běží v amerických televizích. Někdo si zřejmě řekne - v Americe to má úspěch, prskneme to i sem, vždyť tím nic nezkazíme a ještě k tomu budeme strášně IN. No, radši už se přestanu vyjadřovat, protože to asi vážně nemá cenu :D

Podzimní deprese?

28. září 2010 v 11:48 | Werí |  Diary
Taky na vás z toho neustálého deště padá špatná nálada? Na mě tedy hrozně, žádné sluníčko, pořád jen šedivo a šedivo, z nepřestávajícího deště mám promočenou zeď pod oknem, která jen tak neuschne, pokud se počasí neumoudří...
Další k čemu tohle počasí napomáhá je únava, akorát bych spala a spala, místo toho bych se ale potřebovala začít učit, k čemuž se ne a ne dostat.
Achjo, asi pudu prostě spát - žádné učení, žádné deprese, prostě jen spánek... třeba to pomůže...

Mlhy Avalonu

27. září 2010 v 18:54 | Werí

Na napsání této básně mě inspiroval filmy Mlhy Avalonu, i z toho důvodu jsem tu uveřejnila jeho recenzi :)

The Mists of Avalon

27. září 2010 v 18:30 | Werí

Mlhy Avalonu

.

Stará legenda ožívá v dosud nepoznaném světle
Kdo tahá za pomyslné nitky a usiluje o moc?

Nábožensky rozvrácenou zemi sužují nájezdy barbarů. Je potřeba nového krále, který sjednotí zemi a nastolí blahobyt. Tím se má stát Artuš, nemanželský syn lady Igraine a Uthera Pendragona. K míru ovšem vede dlouhá a trnitá cesta. Křesťanství začíná vytlačovat pohanskou víru a bájný Avalon i jeho knežky chtějí udělat vše pro to, aby nebyli zapomenuty. Začíná nebezpečná hra o moc plná intrik a válek. Povede se nakonec dosáhnout v zemi míru...?


27. 9. 2010

27. září 2010 v 11:15 | Werí |  Diary
Všimli jste si toho datumu? Už bude skoro říjen... to září strašně uteklo, až neskutečně.
Dneska máme ředitelské volno... svátek pro nás, protože u nás na škole se volny vůbec neplýtvá. Samozřejmě sme se dozvěděli, že se kope potrubí, takže je důvod našeho volna nasvětě - zdálo se nám divné, že bychom ho dostali "jen tak".

Další co mě čeká je učení, ve středu nás zasypou záplavou zkoušení a testů - Fyzika, matika, IVT (nenáviděnej Pascal, kterej sme teď rok nebrali, takže nikdo neumí nic), pak máme napsat Postcard na aj, ve čtvrtek zkoušení z dějepisu a test ze ZSV a v pátek Organika v Chemii...no máme se na co těšit...to nemluvím o zkoušení z němčiny, kterou neumim vůbec. Ta škola mě jednou prostě a jednodušše zabije.

No a jinak, nějak nemám nápady co dávat na blog, ale plánuju si sem jako zálohu přepsat i část sešitů, kdyby se mi náhodou sešit ztratil :D..takže si možná i počtete, co tak bereme ve škole :D

Tak zatim ahoj :)

Recenze

26. září 2010 v 12:47 | Werí
(pro výběr recenze stačí kliknout na obrázek k filmu :))
Pod každým trailerem je i obsah filmu, který je ovšem jen pro zvědavce, vy, kdo si chcete film užit, prostě nečtěte :)

.
My sisters's Keeper - Je to i můj život
Hrají: Cameron Diaz, Abigale Breslin, Alec Baldwin
Žánr: Drama
USA, 2009, 109 minut

Moje hodnocení: 4,8/5


Mists of Avalon

The Mists of Avalon - Mlhy Avalonu
Hrají: Anjelica Huston, Julliana Margullies, Joan Allen, Klára Issová
Žánr: Drama/fantasy

USA/Německo/ČR, 2001, 183 minut

Moje hodnocení: 4,5/5

.


Devil - Ďábel

Hrají: Logan Marshall-Green, Chris Messina, Jenny O'Hara, Bojana Novakovic
Žánr: Horror/Thriller/Mysteriózní

USA, 2010, 80 minut

Moje hodnocení: 4/5
Tron: Legacy
Hrají: Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Jeff Bridges
Žánr: Sci-fi /Akční / Dobrodružný

USA, 2010, 126 minut

Moje hodnocení: 4,5/5
King's Speech - Králova řeč
Hraji: Colin Firth, Geoffrey Rush, Helena Bonham Carter, Guy Pearce
Žánr: Historický/Drama

Velká Británie / Austrálie / USA, 2010, 118 minut

Moje hodnocení: 3/5


Pirates of the Caribbean: On stranger tides - Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna
Hraji: Johnny Depp, Geoffrey Rush, Penelope Cruiz, Ian McShane
Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 137 minut

Moje hodnocení: 4,5/5

Design

26. září 2010 v 11:01 | Werí |  Diary
No, určitě jste si všimli nového designu, ovšem rozhodně se nepovedl tak, jak sem myslela :/ plánovala sem to úplně jinak, ale na tom nepřišla... tak sem to trochu předělala, ale stejně to tam špatně sedí, achjo... na tohle prostě nikdy nebudu...ale co se dá dělat, že? Dneska zkusim nějak vymyslet menu a tak :))

My sister's keeper

23. září 2010 v 22:47 | Werí


..

Udělali byste cokoliv pro svou sestru?
A co kdyby vás požádala, abyste jí nechali zemřít...?

Každé dítě se rodí z lásky, nebo snad ne? Anna byla počata "in vito", za účelem toho, aby pomohla své sestře Kate, které diagnostikovali leukémii. Od malička trpěla pod jehlami a skalpely doktorů, jen aby své sestře prodloužila život. Nic ale nezabírá a leukémie se stále vrací. Kate začínají selhávat ledviny a po Anně se očekává, že jí jednu svou ledvinu poskytně, co když má ale Anna dost doktorů a nechce se vzdát svého orgánu...?


Téma týdne - Naděje

23. září 2010 v 18:16 | Werí |  Téma týdne
..

Takže tohle je můj první článek na téma týdne, nějak ještě nevím, jak na to, ale snad se mi povede něco splácat :)

Takže naděje, co to vlastně je? Myslím, že je to jedna z nejdůležitějších součástí lidského života. Bez naděje bychom toho dokázali jen pramálo.
Když se nic nedaří a my si říkáme, že horší už to být nemůže, vždycky v nás je nějaká ta malá naděje, že se jednou všechno v dobré obrátí. Jinak bychom se zřejmě rychle zbláznili....

Ne nadarmo se navíc říká, že naděje dokáže i léčit, vůle žít a naděje v uzdravením velice pomáhá pacientům s vážnými chorobami. Lidská psychika totiž dokáže zázraky :)

Takže pro tentokrát končím, ale vy nezapomeňte, že s nadějí jde vše :)

Pro začátek :)

23. září 2010 v 17:53 | Werí |  Diary
Můj starý blog mě značně omrzel, tak jsem se rozhodla založit nový, na který se pokusím vážně přispívat, aspoň občas :D
Nejsem si tak docela jistá obsahem, který bych tu chtěla mít... ale jelikož sem filmová a seriálová fanynka, zřejmě tu bude něco i o oblíbených filmech atd, atd, asi se rozhodnu až časem, kam se bude blog ubírat. Během víkendu se zřejmě pustím do designu a podobných věcí, takže nečekejte, že budu hned přispívat jako divá :)