Síla fantazie

18. října 2010 v 19:24 | Werí |  Téma týdne
Fantazie, to je něco, bez čeho by se snad nikdo z nás neobešel. Pomáhá nám překonávat těžké chvíle pomocí představ, že někde je něco, co nás dostane ze všech problémů, které zrovna máme. Kdo z nás ještě nikdy neležel v posteli, nezíral na strop a nepředstavoval si, že vše je tak, jak má být, tak jak si přejeme. Většinou to má od reality daleko, ale přináší alespoň chvilkovou úlevu.
Někdo fantazii nepoužívá tolik, jak by mohl, což je podle mě chyba. Fantazii je důležité rozvíjet (mimochodem sídlí hlavně v pravé mozkové hemisféře) kreativita a dobré nápady se totiž cení jak ve škole, tak v zaměstnání.
Někdo z nás na druhou stranu používá fantazii denně a běžně. Například já, mám svůj vlastní svět, do kterého nikoho nepustím, když je mi nejhůř. Jen zavřu oči a představím si, že jsem úplně někde jinde, daleko od všech problémů a s lidmi, které mám ráda. Neumím si představit žít bez fantazie, svět by byl tak nudný a bezbarvý... a hlavně, nevznikly by žádné fantasy knihy (jeden z mých nejoblíbenějších žánrů). Nemohli bychom se proletět po nebi s Dračími jezdci, procestovat Středozem s Frodem Pytlíkem nebo bychom se nemohli naučit nová kouzla a porazit Voldemorta. Fantasy knihy nás chtějí vtáhnout do světa, který existuje jen v našich hlavách a je jen na nás, jak přesně si ten svět představíme... hlavní je, že nakonec jsme my ti, kteří zachraňují životy a osedlají si draka... a to všechno jen díky FANTAZII :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kanka Kanka | Web | 18. října 2010 v 19:30 | Reagovat

To je opravdu krásný článek,který mě po dlouhé době zaujal(protože lidi většinou píšou nesmysly :D ) a ty aspon píšeš pravdu,jen tak dál... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama