Prosinec 2010

Povídka: Latex nebo kůže?

29. prosince 2010 v 15:36 | Werí
Áno, tentokrát z "trochu" jiného soudku. Byla u mě na návštěvě kamarádka a tak nějak sme měli "mírně" praštěnou náladu, tak sme se rozhodli napsat "povídku". Říkáte si, proč je tam tolik úvozovek? Myslím, že to sami pochopíte, až nahlédnete do textu :D
Ale tak co, že? Ne vždy musí být člověk zrovna racionální a proč si občas neužít trochu srandy při skládání pofidérních povídek :D


Železnice k branám pekelným

25. prosince 2010 v 22:49 | Werí
Jedním z úkolů na češtinu bylo napsat reportáž na nějaké místo, které jsme navštívili. Moc dlouho jsem nad tím nepřemýšlela, a i když od doby návštěvy uběhly v době psaní již dva roky, vzpomínky byly stále živé, takže jsem měla téma vymyšlené téměř hned. No posuďte sami, co z toho vzniklo :)


Zazvonil zvonec...

25. prosince 2010 v 14:49 | Werí |  Diary
..

...a vánoc je konec :)

Podvečerní očekávání

24. prosince 2010 v 17:29 | Werí |  Diary
Tak, zrovna sedím v obýváku s notebookem a sleduji Šíleně smutnou princeznu, rodiče začínají připravovat večeři, ještě dlabu chlebíčky a už jen čekám na večeři a pak na rozbalování. Jsem na to zvědavá, vím, že tam nemám žádné překvápko, ale i tak miluji rozbalování dárečků :)
I když bych moc ráda dostala puzzle... ale nevěřím tomu, že bych nějaké dostala, už si ho přeju pár let a stále nic :( stejně jako lávovou lampu :( No nic, milý čtenáři, půjdu pomoct mamce s večeří a pak se nadlábnout polévky a řízků :) Takže přeji krásný večer, nechte si chutnat... pod stromečkem dárky, které si přejete (a když nebudou, i ponožky jsou důležitej dárek ;) ) a celkově perfektní prožití dnešního večera, bez hádek a podobně :))

Vánoční masakr

22. prosince 2010 v 15:59 | Werí |  Názory
Pardon, prostě si nemohu odpustit tenhle článek. Pro všechny z nás mají znamenat hlavně chvíle klidu a pohody a víte pro koho znamenají přesný opak? Pro vánoční kapry. Nemohla jsem si nevšimnout, že opět všude stojí kádě naplněné kapry.
Nesnášim tenhle vánoční zvyk prodávání kaprů na ulicích. Je tam spousta chudáků naplněných v malé kádi, lapají po alespoň zbytcích kyslíku. Malý prostor je akorát stresuje. Potom je někdo nabere podběrákem a v nejlepším případě zabije rovnou na místě - utrpení konečně skončí.
Ale co ti další? Obzvlášť ti s dětmi? Vezmou si vesele kapra živého do igelitky či něčeho podobného...cáknou tam trochu vody, spokojeně kráčí domů a přitom se zvířetem neustále třesou, což ho musí uvádět do neskutečného stresu. Doma napustí vodu do vany a nadšeně se chodí dívat, jak kapr rozkošně otevírá tlamičku - vůbec je nezajímá že je to hlavně proto, že se mu v takovéhle vodě špatně dýchá. Kapr tráví v malinkém prostoru poměrně dlouhou dobu kdy stále zápasí akorát se špatným vzduchem a lapá po dechu. Když konečně nastane Štědrý Den, je z vody vytažen, obalen do ručníku, položen na prkýnko a zabit - v lepším případě okamžitě. V případě nezkušeného člověka může zabíjení nějakou dobu trvat a teprve potom všem je konec. Po tom všem už je to jen vysvobození, ale i tak mohlo být bez tolika stresu a předem prohraného boje o život ve vaně...
Ještě pořád máte na kapra chuť? Jestli jo, nechte si ho zabít alespoň u stánku... domácí zoologická v koupelně je totiž prosté týrání zvířat

Psí život

21. prosince 2010 v 0:17 | Werí

Je to povídka napsaná v dost špatné náladě, také podle toho vypadá. Nejhorší je, že takové věci se prostě dějí stále. Lidé nemají žádnou úctu k přírodě ani k zvířecímu životu, jako by byl něco méněcenného, jako by zvíře bylo pouze věcí, která se dá odložit, když už nás přestane bavit...Happy Chrismukkah

20. prosince 2010 v 20:17 | Werí |  Videos
Tímto vám chci popřát krásně strávené vánoční svátky a šťastný Nový rok :) nejsem si jistá, jestli ještě do Vánoc něco napíšu, takže pro jistotu přeji :)Nejhorší noční můra

17. prosince 2010 v 19:21 | Werí
Další z projektů na český jazyk do školy. Za úkol bylo napsat fejeton... no a takhle to dopadlo :)


Nejhorší noční můra

Co se vám vybaví pod pojmem noční můra? Chlupatý pavouk na vaší něžné ručce? Roztomilá myšička ve spíži? Pohled dolů z mrakodrapu? Nebo vás snad v nočních můrách provází bílé stěny, lavičky a na nich spousta lidí? Ano, mám na mysli čekárnu u doktora.
Jistě to všichni znáte, přižene se nachlazení nečekáno nezváno a vy nestačíte házet papírové kapesníčky do koše. Nebo se vám možná na výletě, kam jste se tak těšili, připlete do cesty bludný kořen a nějaké zranění je na světě.
Co jiného zbývá, než se vypravit k lékaři. Jakmile vejdete do budovy okamžitě vás do nosu uhodí pach desinfekce. Brr!. To ještě nikdo nevynalezl desinfekční prostředky s vůní vanilky nebo levandule? Chvíli se motáte po nepřehledném nemocničním bludišti. Najdete toalety, automat na pití, rentgen, ale ordinace, kterou hledáte, je samozřejmě až v tom posledním koutku, kde jste tušili nějaký sklad, a tak jste se tam ani nešli podívat.
Konečně nacházíte správné dveře. Jako na potvoru jsou všechny lavičky obsazené a vy musíte postávat u zdi a čelit nepříjemnému foukání větráků, který někdo jako naschvál postavil přímo proti vám. Až poté, co dorazí pár lidí po vás, si všimnete, že se na miniaturním stolečku kousek od vás berou čísla, podle kterých si doktor volá lidi dovnitř. Skvěle, další čekání navíc, jak jste to jen mohli přehlédnout? Tím si okamžitě přestanete lámat hlavu, protože musíte na dotazy nově příchozích: "Kdo je další na řadě," trpělivě odpovídat, že si mají vzít číslo. Nejradši byste jim to přitom neřekli, aby byli stejně překvapení jako vy. Vůbec nechápete, proč se všechny otáčejí s dotazy zrovna na vás. Copak vypadáte tak zodpovědně?
Po chvíli do čekárny přichází maminka s vřískajícím dítětem. Možná jste si měli vzít doma špunty do uší, ale bohužel už je pozdě se pro ně vracet. I když, mohla by být poblíž lékárna. Když už tam budete, rovnou byste mohli koupit balíček papírových kapesníků pro paní vedle vás, která neustále popotahuje a dohání vás tím k šílenství. Plány na návštěvu vám ale zkazí sestřička, která vás volá do ordinace. Konečně! Vstupujete dovnitř a musíte přetrpět řadu všetečných otázek a nepříjemných procedur. Je na čase odejít pryč. Honem! Utíkat! Sestřička vás bohužel ještě zastavuje a troufá si vás požádat o třicet korun. No není to drzost? Za čekání v čekárně, které vám připomínalo středověké mučení třetího stupně, chtějí ještě zaplatit. Hodíte sestřičce na stůl peníze a místo běžného nashledanou vás počastuje milou připomínkou typu: "Na kontrolu za týden." Jak to jen znovu přežijete?

Je lidstvo opravdu odsouzeno k zániku?

17. prosince 2010 v 19:15 | Werí

Projekt, který jsem psala do školy před nějakou dobou, nějak už nemůžu identifikovat co přesně je to za styl, ale tuším, že to měl být prostě článek do "novin". Vybrala jsem si téma, které mě poměrně zaujalo kvůli jednomu velmi dobře zpracovanému dokumentu :)


Je lidstvo opravdu odsouzeno k zániku?

21.12. 2012 - datum o kterém zřejmě nejeden z vás slyšel. Nejspíše ve spojitosti s koncem Mayského kalendáře, který si spousta odborníků vyložila jako změny na planetě tak drastické, že vyhladí lidskou populaci. Co na tom může být pravdy?

Zánik světa v roce 2012 je fenoménem o možné apokalypse, která v tento rok může nastat.
Je založen především na 5 125 let dlouhém Mayském kalendáři, který v pátek 12. prosince 2012 končí. Pomocí tohoto kalendáře kněží předpovídali přesné místo a čas zatmění Slunce. Přesnosti jejich výpočtů byla tak dokonalá, že od dnešních propočtů se liší pouze o 33 sekund.
V tento den končí i současný (pátý) věk Slunce. Dalším varováním před tímto dnem je i vzácné sladění pozic Země, Slunce se středem Mléčné dráhy. Podle Mayské víry to znamená přechod jednoho světa do druhého a vznik takzvaného Nového věku. Během této doby mohou obyvatelé Země projít fyzickou nebo duchovní transformací, spíše než apokalypsou.
Konec světa však předpovídá mnohem více lidí, než jen Mayové.
V 6. st. př. n. l., v Římské říši, věštkyně Sybila (která předpověděla například příchod Ježíše Krista) řekla, že desáté generace, která započne přibližně roku 2000 n. l. se bude země otřásat mocnými zemětřeseními, která stáhnou mnoho měst do hlubin moře. Že začne válka, černý kouř zastíní modré nebe a pak se pozná hněv bohů. Další proroctví o konci světa přišla z řeckých Delph, z knihy I Ching neboli Knihy změn, od Merlina (nikoliv toho, co žil za časů Artuše, ale středověkého jasnovidce), od siouxského šamana Černého Losa, kmene Hopi z jihozápadní Ameriky nebo Matky Shipton. Někteří dokonce tvrdí, že předzvěsti této apokalypsy je zapsáno i v Bibli.
Katastrofický scénář k tomuto dni zní asi takto:
Dojde k nárůstu Sluneční aktivity o několik řádů.
Obrovské toky slunečního větru povedou ke zhroucení magnetického pole Země, důsledkem čehož bude změna rotace země.
Zastaví se všechny motory, zhroutí se rádiová technika.
Dojde k přelévání moří, obrovská slapová vlna se zvedne na každé oddělené vodní hladině a než vyčerpají energii, mnohokrát oběhnou Zemi. Nejvyšší z vln dosáhne výše několika kilometrů. Zároveň dojde k nepřetržitým zemětřesením, horotvorným procesům vedoucím k posuvům o tisíce výškových metrů během několika hodin, probuzení sopek a nekončící série tornád…
Všechno to jsou ovšem jen dohady. Nikdo nemůže s určitostí říct, jestli konec světa přijde nebo ne, můžeme jenom čekat…

Slohy

17. prosince 2010 v 19:13 | Werí
Je lidstvo opravdu odsouzeno k zániku? - článek o předpovědích konce světa v roce 2012

Nejhorší noční můra - Fejeton na téma: čekání u lékaře :)

Železnice k branám pekleným - reportáž z Osvětimi


War against Santa Claus - Opinion essey

The O.C.

6. prosince 2010 v 21:17 | Werí |  Kreslím
oc
(fotila moje kamarádka /odkaz na blog/, které jsem to dala jako dárek, nějak jsem si to nestačila vyfotit, než jsem jí to darovala :) )

Tohle jsem kreslila před letošními Vánoci jako dárek pro svojí kamarádku P. Bydlíme od sebe daleko, takže jsem jí to vezla již na konci listopadu. Určitě jste poznali (kdo viděl) postavy ze seriálu The O.C. - Alex Kelly (Olivia Wilde), Ryan Atwood (Benjamin McKenzie), Summer Roberts (Rachel Bilson) a Seth Cohen (Adam Brody)
Není to dokonalé, ale myslím, že to udělalo radost, je to velikosti A4 a zarámované :)

Kouzla a záhady Bradavic

6. prosince 2010 v 21:02 | Werí |  Téma týdne
Zvláštní, velmi ráda se liším, ale nemůžu se nepřipojit k té spoustě lidí, kteří napsali o sáze od J. K. Rowlingové, že je to jejich nejoblíbenější kniha. Musím se do tohoto zástupu přidat.
K Harrymu Potterovi jsem se dostala někdy kolem svých jedenácti let, viděla jsem první film a nutně jsem si musela přečíst knížky - znáte to :)
Knížky mě ale okamžitě pohltili, jako malá jsem ráda četla, ale zřejmě nic jsem nečetla tak ráda jako Harryho Pottera. Vždy jsem se třásla na to, až výjde další díl a zjistím, co bude následovat a jak se budou věci vyvíjet. Jakmile se mi kniha dostala do rukou, neodložila jsem jí, dokud jsem jí nedočetla a to doslova - prostě sem nešla spát, dokud nebyla přečtená :)
Co se mi na knížkách líbilo jako nejvíc? Rostly spolu se mnou, čím jsem byla starší, tím byly díly temnější a mě zajímali víc. Ve svých jedenácti bych zřejmě nebyla schopna poslední díly vstřebat tak, jak bych chtěla. Naštěstí, knihy postupovali většinou každý rok, když mě přibyl rok, Harrymu, Ronovi a Hermioně také, takže jsem se postupně dokázala vcítit do problémů s láskou, se studiem a možná i s průšvihy (i když moje byly samozřejmě jiného rázu :D )
Abych to shrnula, tyhle knihy mi přirostly k srdci, byly mojí dětskou Biblí a nikdy jsem na ně nedala dopustit - nedám doteď.
Zrovna teď přichází čas, kdy se chytám se do knížek opět ponořit - nevím proč, ale spojuji si je s Vánoci (zřejmě vycházely často kolem Vánoc) a tak je mým každoročním rituálem sáhnout kolem Vánoc do poličky a oprášit si Harryho Pottera :)

Lvíčci

6. prosince 2010 v 20:50 | Werí |  Kreslím
A nakonec pokus o zvířátka :)
Lvi

Ron Weasley

6. prosince 2010 v 20:49 | Werí |  Kreslím
Další ze starších kreseb...opět...scaner to dost pošramotil... bohužel už to mám jen v počítači, nemůžu tyhle výkresy najít nikde doma :/
Ron

Sweeney Todd

6. prosince 2010 v 20:45 | Werí |  Kreslím
Jedna ze starších kreseb, co jsem objevila (popravdě scaner to značně znehodnotil :/ takhle zrnitě to nevypadá)
sweeney

Vrtkavá štěstěna

2. prosince 2010 v 23:13 | Werí |  Diary
Zvláštní, člověk si myslí, že se k němu všechno otočilo zády a najednou ho něco překvapí :) to se stalo asi před půl hodinou mě. Celou dobu to bylo špatný, byla sem nešťastná z Ríšovi smrti, pak sem byla nemocná, teď nezvládám dohánět učení... a tak sem si zpříjemňovala čas alespoň soutěžením o anglická DVD. Nevěřila jsem, že bych mohla něco vyhrát a přece se stalo. Vyhrála sem přesně to, proč jsem s tou soutěží vlastně začala :))

..

Přesně tohle jsem dneska viděla na stránkách www.helpforenglish.cz
Ty vede můj bývalý, ale naprosto skvělý profesor angličtiny Marek Vít. Kdo by si rád něco procvičil rozhodně tyto stránky doporučuji :))