Je lidstvo opravdu odsouzeno k zániku?

17. prosince 2010 v 19:15 | Werí

Projekt, který jsem psala do školy před nějakou dobou, nějak už nemůžu identifikovat co přesně je to za styl, ale tuším, že to měl být prostě článek do "novin". Vybrala jsem si téma, které mě poměrně zaujalo kvůli jednomu velmi dobře zpracovanému dokumentu :)


Je lidstvo opravdu odsouzeno k zániku?

21.12. 2012 - datum o kterém zřejmě nejeden z vás slyšel. Nejspíše ve spojitosti s koncem Mayského kalendáře, který si spousta odborníků vyložila jako změny na planetě tak drastické, že vyhladí lidskou populaci. Co na tom může být pravdy?

Zánik světa v roce 2012 je fenoménem o možné apokalypse, která v tento rok může nastat.
Je založen především na 5 125 let dlouhém Mayském kalendáři, který v pátek 12. prosince 2012 končí. Pomocí tohoto kalendáře kněží předpovídali přesné místo a čas zatmění Slunce. Přesnosti jejich výpočtů byla tak dokonalá, že od dnešních propočtů se liší pouze o 33 sekund.
V tento den končí i současný (pátý) věk Slunce. Dalším varováním před tímto dnem je i vzácné sladění pozic Země, Slunce se středem Mléčné dráhy. Podle Mayské víry to znamená přechod jednoho světa do druhého a vznik takzvaného Nového věku. Během této doby mohou obyvatelé Země projít fyzickou nebo duchovní transformací, spíše než apokalypsou.
Konec světa však předpovídá mnohem více lidí, než jen Mayové.
V 6. st. př. n. l., v Římské říši, věštkyně Sybila (která předpověděla například příchod Ježíše Krista) řekla, že desáté generace, která započne přibližně roku 2000 n. l. se bude země otřásat mocnými zemětřeseními, která stáhnou mnoho měst do hlubin moře. Že začne válka, černý kouř zastíní modré nebe a pak se pozná hněv bohů. Další proroctví o konci světa přišla z řeckých Delph, z knihy I Ching neboli Knihy změn, od Merlina (nikoliv toho, co žil za časů Artuše, ale středověkého jasnovidce), od siouxského šamana Černého Losa, kmene Hopi z jihozápadní Ameriky nebo Matky Shipton. Někteří dokonce tvrdí, že předzvěsti této apokalypsy je zapsáno i v Bibli.
Katastrofický scénář k tomuto dni zní asi takto:
Dojde k nárůstu Sluneční aktivity o několik řádů.
Obrovské toky slunečního větru povedou ke zhroucení magnetického pole Země, důsledkem čehož bude změna rotace země.
Zastaví se všechny motory, zhroutí se rádiová technika.
Dojde k přelévání moří, obrovská slapová vlna se zvedne na každé oddělené vodní hladině a než vyčerpají energii, mnohokrát oběhnou Zemi. Nejvyšší z vln dosáhne výše několika kilometrů. Zároveň dojde k nepřetržitým zemětřesením, horotvorným procesům vedoucím k posuvům o tisíce výškových metrů během několika hodin, probuzení sopek a nekončící série tornád…
Všechno to jsou ovšem jen dohady. Nikdo nemůže s určitostí říct, jestli konec světa přijde nebo ne, můžeme jenom čekat…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ufoun Ufoun | 20. prosince 2010 v 10:48 | Reagovat

Wow, krásně napsané! Vlastní názor + fakta. Jinak máš naprostou pravdu. Můžeme jenom čekat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama