Nejhorší noční můra

17. prosince 2010 v 19:21 | Werí
Další z projektů na český jazyk do školy. Za úkol bylo napsat fejeton... no a takhle to dopadlo :)


Nejhorší noční můra

Co se vám vybaví pod pojmem noční můra? Chlupatý pavouk na vaší něžné ručce? Roztomilá myšička ve spíži? Pohled dolů z mrakodrapu? Nebo vás snad v nočních můrách provází bílé stěny, lavičky a na nich spousta lidí? Ano, mám na mysli čekárnu u doktora.
Jistě to všichni znáte, přižene se nachlazení nečekáno nezváno a vy nestačíte házet papírové kapesníčky do koše. Nebo se vám možná na výletě, kam jste se tak těšili, připlete do cesty bludný kořen a nějaké zranění je na světě.
Co jiného zbývá, než se vypravit k lékaři. Jakmile vejdete do budovy okamžitě vás do nosu uhodí pach desinfekce. Brr!. To ještě nikdo nevynalezl desinfekční prostředky s vůní vanilky nebo levandule? Chvíli se motáte po nepřehledném nemocničním bludišti. Najdete toalety, automat na pití, rentgen, ale ordinace, kterou hledáte, je samozřejmě až v tom posledním koutku, kde jste tušili nějaký sklad, a tak jste se tam ani nešli podívat.
Konečně nacházíte správné dveře. Jako na potvoru jsou všechny lavičky obsazené a vy musíte postávat u zdi a čelit nepříjemnému foukání větráků, který někdo jako naschvál postavil přímo proti vám. Až poté, co dorazí pár lidí po vás, si všimnete, že se na miniaturním stolečku kousek od vás berou čísla, podle kterých si doktor volá lidi dovnitř. Skvěle, další čekání navíc, jak jste to jen mohli přehlédnout? Tím si okamžitě přestanete lámat hlavu, protože musíte na dotazy nově příchozích: "Kdo je další na řadě," trpělivě odpovídat, že si mají vzít číslo. Nejradši byste jim to přitom neřekli, aby byli stejně překvapení jako vy. Vůbec nechápete, proč se všechny otáčejí s dotazy zrovna na vás. Copak vypadáte tak zodpovědně?
Po chvíli do čekárny přichází maminka s vřískajícím dítětem. Možná jste si měli vzít doma špunty do uší, ale bohužel už je pozdě se pro ně vracet. I když, mohla by být poblíž lékárna. Když už tam budete, rovnou byste mohli koupit balíček papírových kapesníků pro paní vedle vás, která neustále popotahuje a dohání vás tím k šílenství. Plány na návštěvu vám ale zkazí sestřička, která vás volá do ordinace. Konečně! Vstupujete dovnitř a musíte přetrpět řadu všetečných otázek a nepříjemných procedur. Je na čase odejít pryč. Honem! Utíkat! Sestřička vás bohužel ještě zastavuje a troufá si vás požádat o třicet korun. No není to drzost? Za čekání v čekárně, které vám připomínalo středověké mučení třetího stupně, chtějí ještě zaplatit. Hodíte sestřičce na stůl peníze a místo běžného nashledanou vás počastuje milou připomínkou typu: "Na kontrolu za týden." Jak to jen znovu přežijete?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ufoun Ufoun | 20. prosince 2010 v 10:49 | Reagovat

Tak u tohodle jsem se i zasmála :D :D :D. Vážně dobře, vtipne a výstižně napsané.

2 Potkanka Potkanka | Web | 20. prosince 2010 v 14:44 | Reagovat

Tak to mě rozesmálo...přesně tak to vypadá :-D
Jo a o tom pejskovi..máš pravdu...dala jsem to tam a ani jsem si to neuvědomila,díky že si mi svým komentářem otevřela oči. ;-)

3 Kiara Kiara | Web | 31. března 2011 v 18:57 | Reagovat

Skvěle napsáno,pobavila jsem se ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama