6. Kapitola - Přepadení

23. ledna 2011 v 14:31 | Werí |  Život není pohádka

Všechno bylo v poslední době takové zvláštní. Jak se změnil názor lidí na mě, změnil se i můj pohled na ně. Už jsem se jich nebála, pohrdala jsem jimi.

Vůbec jsem si neuvědomovala, že se tím začínám stávat jednou z nich. Všechno to, co jsem dřív nesnášela, se pomalu začínalo stávat mojí součástí. Zřejmě to byl jen další způsob řešení problémů - nezřízený život.

Tak ráda jsem si hrála s kluky. Sex už pro mě nebyl odporný jako dřív, ale pomáhal mi zvedat sebevědomí. Tím vším jsem se ale stávala čím dál neoblíbenější. Holky mě nesnášely, protože jsem vždycky musela mít to, co jsem si zamanula. Tvrdohlavě jsem chtěla všechno řídit a nestyděla jsem se zařídit si to jakýmkoliv způsobem. Netušíte, jak je jednoduché všechno si získat manipulací.

Mým cílem bylo dostat se do pozice studentského výboru. Chtěla jsem mít pod kontrolou všechny školní akce. To se mi povedlo potom, co od nás ze školy vyhodili Marissu Cooperovou. Pomalu ani nevím, kvůli čemu to bylo, postřelila nějakého kluka. Prý to byl nějaký grázl, nepamatuji si ani, jak se jmenoval (dobře, pamatuji, ale o tom až jindy).
Škola pak získala i nového ředitele a ukázalo se, že má slabost pro mladá děvčata - jak moc bylo lehké toho využít.
Najednou jsem měla všechno, co jsem chtěla. Jen jedna věc mi pořád chyběla - přátelé.

Všechny jsem svým manipulátorským chováním odrazovala. Nedivím se, ale nemohla jsem si pomoct. Jednou jsem už začala doufat, když se ke mně začal Seth Cohen chovat vážně mile, jenže jak to tak bývá, všechno jsem zvorala. Mám strašně nepříjemnou vlastnost, že mám slabost pro lidi, kteří jsou na mě hodní. Ovšem, to by nesměli mít svoje děvče, že.
A to zrovna Summer Robertsovou. Vzpomínáte si na ni? V šesté třídě mě donutila dát jí básničku. Tak to byli oni - Seth Cohen a Summer Robertsová - jeden z velice známých párů na škole. Dobře, přiznávám, také jsem se je pokusila rozdělit - marně. Povedlo se mi je rozhádat, ale nic víc. Nakonec se všechno tak nějak obrátilo, Seth se ke mně snažil chovat mile i tak, zahlédl totiž mojí mámu, jak se mnou mluví - nejspíš mě litoval. Nakonec, sama nevím, jak se to všechno událo, jsem měla přátele. Někoho, kdo za mnou přišel, když potřeboval radu nebo podporu. Tenhle pocit pro mě byl dost nový, nevěděla jsem, jak se mám k někomu takovému chovat. Přesto jsem byla šťastná, najednou jsem měla dokonce tři přátele - Summer, Setha a jeho nevlastního bratra Ryana. Cohenovi si ho asi před dvěma rukama adoptovali a teď bydlí s nimi. Ani netušíte, jak šťastná jsem byla.

***

Byl to první červencový den - první den prázdnin po třetím, úspěšně dokončeném, ročníku střední školy. Ležela jsem se Summer na pláži a užívala si sluníčka, které dnes hřálo tak akorát. Věřila jsem, že tyhle prázdniny budou jiné, a taky jsem se nepletla. Byla bych až překvapená, kdybych věděla, co všechno mě potká.

"Vyrazíme večer do Baitu?" otočila na mě najednou hlavu Summer. Bait shop byl náš místní podnik - něco jako bar s diskotékou.

"Jasně," kývla jsem nadšeně, "vezmeme i kluky." Popravdě, přiznávám, že v posledních dnech se u mě začínal projevovat zájem o Ryana, ovšem to byl jenom další zádrhel, protože hádejte, s kým on chodil. S Marissou Cooperovou, s tou, se kterou jsem takovou dobu soupeřila o místo ve studentském výboru. Dokážete si představit, že mě asi moc nemusela a já se snažila trochu omezit svoje chování vůči klukům. Řekla jsem si, že už žádné kluky přebírat nebudu a pokoušela jsem se to vydržet, i když mi to tedy dávalo vcelku zabrat, co si budeme povídat.

Tak jsme se tedy k večeru zvedly z našich lehátek na pláži a vyrazily každá domů, abychom se na večer tak trochu zkulturnily. Sraz jsme měli všichni až v Bait shopu, takže jsem nikam nespěchala a dala si pořádně záležet - měl tam přece být Ryan. Ne! Žádný Ryan, ten tě vůbec nemusí zajímat, Townsendová. Bože, jsem prostě nenapravitelná.
Dorazila jsem samozřejmě s mírným zpožděním, všichni ostatní už tam byli.

"No to je dost, Taylor," houknul na mě Seth.

"Trochu jsem se zdržela, musela jsem ještě pomoct… máme s nákupem," jen sem tak omluvně zamumlala a zachytila přitom pohled Summer, která se na mě pobaveně culila. Jen jsem po ní trochu střihla očima, aby toho nechala. K mému rozčarování ovšem brzy dorazila i Marissa, takže jsem tam byla tak trochu páté kolo u vozu. Seth a Summer, Ryan a Marissa a já seděla u baru a sledovala je, zase už jsem se cítila dost sama a ještě k tomu naštvaná, že zrovna ona má Ryana pro sebe. Takže místo tancování jsem popíjela drinky na baru a rozhlížela jsem se kolem. Velice často jsem zachytila pohled jednoho kluka, který postával pár metrů ode mě, ale snažila jsem se to nevnímat. To bylo další moje předsevzetí, nebalit v baru kluky na jednu noc, je to ubohé.

Ovšem dodržet takové předsevzetí, když se v baru nudíte, je poměrně těžké, takže jsem se nakonec prostě zvedla s tím, že vyrazím domů. Jen jsem houkla na ty čtyři, zamávala jim a vyrazila pomalým krokem domů. Zahloubaná do svých myšlenek jsem si ani nevšimla, že mě kdosi sleduje. Kdybych to věděla, asi bych začala hodně rychle panikařit. Mamka navíc dneska nebyla doma, ale někde v lázních, takže jsem byla sama doma. Když jsem vytahovala z kapsy klíče, někdo mi ovšem chytil ruku. V tu chvíli mě polil ledový chlad a už jsem se nadechovala, že začnu křičet…

-
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ufoun Ufoun | Web | 23. ledna 2011 v 14:55 | Reagovat

Suprovní díáĺ, děláš ze mě pomalu závisláka :D, každý den kouikám jestli nepřibil další díl :D.

Líbí se mi, jak se to začíná vyvíjet, je to zajímavé, není to pořád jedno a to samé a to se mi líbí :). Rychle rychle další kapču! :D

Jinak díky za komentář, jsem ráda, že se povídka líbí.

2 Myy Myy | 23. ledna 2011 v 17:01 | Reagovat

DObréé ;) už se moc těším na další kapču ;)

3 Ufoun Ufoun | Web | 23. ledna 2011 v 18:44 | Reagovat

Mě se právěže Alexandra taky strašně líbí. A Patrik je fajn, Petr se mi moc nelíbí. Navíc se mi vůbec nelíbí, když otec je Petr starší a syn Petr mladší :D. Patrik se mi hodně líbí. Tak, ale jak jsem se nakonec s kamarádkou dohodla, nakonec je jedno, jestli to bude Peťa nebo Paťa :D

4 Potkanka Potkanka | Web | 23. ledna 2011 v 21:23 | Reagovat

Už jsem vždy každý den chodím,jupí dneska jsem se dostala na blog,je to úžasné těším se na další díl...baví mě to. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama