Život není pohádka - Prolog

4. ledna 2011 v 23:13 | Werí |  Život není pohádka
Rozhodla jsem se konečně dostat k nějaké povídce, abych sem měla co přidávat. Dneska mě osvítila múza a začala jsem něco sepisovat ve škole. Inspirací mi byl seriál The O.C.
Nevím, jestli ho znáte, ale na tom vůbec nezáleží. Znalost seriálu není vůbec podmínkou, jelikož tato povídka bude čistě vymyšlená. Měla by událostem ze seriálu předcházet. Hlavní postavou je Taylor Townsendová. Děvče z bohaté rodiny, které ovšem peníze rozhodně nepřinesly štěstí. Život vyšších vrstev je totiž plný pomluv a tichého pohrdání. Najít si v tomto světě své místo není rozhodně jednoduché a Taylor je poměrně výstřední dívka. Bylo pro mě výzvou trochu zauvažovat o tom, co jí vedlo k tomu, že je taková, jaká je :)..

Peníze rozhodně nejsou základem všeho. Možná jsou spíše líhní lidské zkaženosti. Bohaté paničky zajímá převážně to, co mají na sobě a co si o nich myslí sousedé. Nedej bože, když se něco nepovede, neboť drby a pomluvy kolují od úst k ústům rychleji, než si kdo dokáže představit. Je to svět plný přetvářky. Navenek se zdá všechno skvělé a dokonalé, jenže uvnitř… uvnitř je všechno naprosto jinak. Hádky, vztek, manipulace. Ovšem nečinný pozorovat si toho nikdy nevšimne. Vidí pouze zlaté pozlátko a stále usměvavé obličeje. Není tak lehké být v takové rodině dítětem. Všichni na vás mají vysoké nároky, protože jste jejich budoucností a hlavně vizitkou. Očekává se od vás, že půjdete ve stopách, jež vám vyšlapali rodiče. Ne vše bude tak, jak si přejete. Své o tom ví i mladíčká Taylor, pro kterou se stal život v takovém prostředí noční můrou…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Abby Abby | Web | 5. ledna 2011 v 18:33 | Reagovat

Zní to vážně dobře.. se těším, co vymyslíš. =P

2 Potkanka Potkanka | Web | 18. ledna 2011 v 14:17 | Reagovat

jdu si přečíst všechny kapitolky :-D ,konečně jsem si na to našla čas :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama