"Ve víru tance"

23. ledna 2011 v 13:23 | Werí |  Názory
Včera jsem navštívila místní hasičský ples, který se tu konal. Čekala jsem, že si konečně od dob tanečních zatancuji, ale nějak jsem se toho nedočkala. Nebylo tam moc lidí a z těch, kteří tam byli, tak převážně starší generace. Ptala jsem se sama sebe: "proč?"... copak lidi už mají vážně zájem jen o diskotéky a nedokáží si udělat čas i na prostý ples? Vždyť se tam nehraje jen valčík a polka, obvykle je to prokládáno i starými dobrými hitovkami (nám tam třeba hráli Dlouhou noc, Holky z naší školky, Šenkýřku :D ) a i u toho se dá zablbnout a navíc bez nepříjemného prokouřeného prostředí.
Když už ti mladí na ples jdou (obvykle maturáky), tak se tam jdou beztak jen opít, téměř nic jiného. Na každém rohu narazte na někoho, kdo sotva stojí na nohou, natož aby šel tancovat. Dnešní společnost už mě začíná vážně vážně unavovat. Nepořádají se tu ani žádné školní plesy, které jsou v řadě jiných zemí naprosto běžné a které bych já osobně také uvítala, ale hold mám asi smůlu, že. Dnešní děti už nebudou chodit jinam než do hospody a na diskotéky nechávat si vymývat mozky housem, drummy a podobnou "muzikou", ve které není slyšet nic jiného, než duc, duc, duc.... Já osobně, když du na diskotéku, tak většinou, když jsou CZ hity nebo oldies... jinak mě to nijak nebere moc a radši bych zašla na ten ples. Bohužel, obvykle neseženu nikoho, kdo by šel se mnou, neboť vždy slyším jen: "Pojeď radši na diskotéku, ples je nuda."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ufoun Ufoun | Web | 23. ledna 2011 v 14:50 | Reagovat

Souhlasím s tebou. Naprosto ve všem. Člověk se snaží být jiný, lepší, ale vždycky je ten "horší".

Jinak ohledně těch písní. Šenkýřka je moje srdeční písnička, na té jsem vyrůstala :D. A house a drum, aneb bezduché "tuc tuc tuc" mě nebaví. Mám ráda nejen české, i zahraniční písničky. Zaujmout mě musí melodií a jak celkově zní. Ohledně třeba anglických písniček si většinou hledám překlad.

2 LuCí LuCí | 23. ledna 2011 v 17:45 | Reagovat

zrovna včera jsem jeden takový tebou zmiňovaný maturiťák zažila :/ nemusím se snad zmiňovat s jakou náladou sem se pak vracela domů... :P zřejmě mám jiné představy o zábavě, než většina mých spolužáků a Anča si pro jistotu chytře vůbec nekoupila lístek.Takže sem ani neměla poblíž nikoho kdo by se mnou mé pocity sdílel.. :D

3 Potkanka Potkanka | Web | 23. ledna 2011 v 22:00 | Reagovat

Tak to naprosto chápu..taky mám tohle ráda,a na diskotéce jsem nebyla nikdy a ani o to nestojím...naštětstí jsem u nás na škole poznala sice o pár let starší,ale úplně suprové lidi,kteří sdílejí přesně stejný názor...nekouří a nepijí alkohol...za pár dní se bude konat maturiťák a ikdyž tam nikdo z nás nebude muset jít půjdeme tam společně a popovídáme...dokonce jsem tam našla i svého vysněného prince...chce mě naučit tancovat,protože to neumím,nechodila jsem ještě do tanečních...až příští rok...pak písnu jaké to bylo...- :-)

4 Leni-chan Leni-chan | Web | 24. ledna 2011 v 15:23 | Reagovat

Na plesy nechodím, jednak proto, že mě to moc nebaví a jednak proto, že stejně nemám s kým jít. Ale kdybych si měla vybrat mezi nějakou zaplivanou diskotékou a plesem, radši bych šla na ples.
A můj vlastní maturiťák, byť ještě relativně vzdálený, ve mně vzbuzuje odpor už teď.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama