Život po životě?

5. ledna 2011 v 18:49 | Werí |  Téma týdne
Posmrtný život je dle mého názoru dost zvláštní věc. Sama totiž nevím, jestli na něj věřím nebo ne. I když by bylo určitě zajímavé se v příštím životě narodit třeba jako... akvarijní rybička :D. Nebo to snad radši ne, sledovat přes sklo ty lidi šklebící se a ťukající do skla? To bych asi spáchala sebevraždu.

No každopádně, občas jsem četla články o hypnózách a podobných věcech, kdy se lidé vraceli do minulých životů a vykládali, jak byli ve válce a zasáhl je granát a podobné věci. Já vlastně ani nevím, jestli tomu věřit. Tím pádem bych totiž musela dát za pravdu těm řečem o tom, že duše neumírá spolu s tělem a blabla a to mě zase příjde dost absurdní. I když v určitých chvílích bych si ráda představovala, že někdo je teď najednou moucha a já do něj můžu mlátit plácačkou, ne dobře, tak ne.
Jsem poměrně racionální člověk a případy o tunelech, kytičkách, ptáčcích světle a podobných věcech, při klinické smrti, připisuji chemickým reakcím mozku, stejně jako doktoři. Příjde mi to až moc propojené s nebem a bohem a na to nevěřím. Nevěřím, že by mohl Bůh existovat, protože kdyby nějaký byl, rozhodně by se neděly taková zvěrstva jaká se dějí.
Takže, suma sumárum se asi přikláním k tomu, že žádný posmrtný život neexistuje. Nebo rozhodně né tím způsobem, že z tělíčka vylétne dušička, zapluje nějaké mamince do bříška a vy se znovu narodíte...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama