Sport - Zábava nebo šílenství?

24. února 2011 v 16:02 | Werí
Přidávám vám sem jednu z úvah, kterou jsme měli ve škole psát. Byla to úvaha na téma sport, který mi jako takový není moc blízký, ale přesto jsem se pokoušela cosi vyplodit :D

Sport - zábava či šílenství?

Téma sport mi jako takové není vůbec blízké. Sportu jsem se nikdy nevěnovala, takže mi jistá stránka tohoto tématu je a zřejmě navždy bude zapovězena. Proto si nebudu klást zbytečné otázky, jako například co sportovce vede k touze po stále lepších výsledcích či co je nutí dřít až do úmoru těla. Proč? Protože sama neznám odpověď a proč rozvíjet zbytečné teorie, které nakonec stejně nepovedou k žádnému závěru.
Právě proto se podívám na sport svýma očima. Co vidím, když se rozhlédnu kolem? Pouze touhu po penězích a po popularitě. Přetahování fotbalistů z klubu do klubu, při kterém létají vzduchem částky, které si ani nedokážu představit. Kolik vrcholových sportovců hraje jen pro čisté potěšení ze samotné hry? Kdo ví, možná ti, kteří si již nashromáždili tolik peněz, že by mohli do konce života cestovat kolem světa.
Přesto se tento "fenomén" dostává dokonce i do rekreačních sportů. I při nich se lidé pokouší paličatě podvádět pomocí dopingů a kvůli výhře by byli schopni jít i přes mrtvoly. Možná jim to ani nic nepřinese, ale v dnešní společnosti se to po nich prostě žádá. Rodiče stále opakují dětem, že musí být nejlepší, že se nemají spokojit s pouhou průměrností a vedou je ke všem možným i nemožným aktivitám. I z toho zřejmě pramení touha sportovců po téměř nadlidských výkonech.
Možná si řeknete, že sport je přece důležitý pro naši kondici a zdravotní stav. Samozřejmě, ale nic se nemá přehánět. Každý člověk má své hranice, které by neměl zbytečně překračovat. Z někoho, kdo nejradši leží celý den doma v knihách, rozhodně neuděláte nejlepšího atleta světa. Jistě, všechno je možné, ale nutit někoho do sportu násilným způsobem, rozhodně není nejlepší volba. Ne vždy se každý přizpůsobí vašemu obrazu, který jste si vysnili. Co když se jednou vašemu synovi zalíbí keramika? Přihlásíte ho místo ní na fotbal jenom proto, že plácání hlíny je podle vás pro bábovky?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama