Duben 2011

Zoo Dvůr Králové nad Labem

28. dubna 2011 v 13:57 | Werí |  Zvířata
O víkendu jsme byly s kamarádkou v zoo, můj foťák rozhodně nepatří mezi nejlepší, takže jsem mohla málo co vyfotit, ale přecejen se našlo alespoň něco...

Pelikán

Nicota

21. dubna 2011 v 19:09 | Werí |  Téma týdne
Tam kde jsem žil bývalo nádherné jezero, ale pak… pak zmizelo.
Vyschlo nebo co?
Prostě tam najednou nebylo, nebylo tam vůbec nic ani vyschlé jezero.
Jen díra?
Díra by bylo něco, jenže tam nebylo nic a to bylo stále větší a větší . Nejdřív zmizelo jezero a nakonec… i skály.

(Nekonečný příběh)


Avatar

17. dubna 2011 v 19:25 | Werí |  Grafika

Přidávám starou grafiku, protože nestíhám vymýšlet cokoliv nového :D

Spojka - brzda - plyn

12. dubna 2011 v 18:49 | Werí |  Diary
Ano, tohle jsou moje věcičky na tu 'úžasnou' věc, která se nazývá autoškola. Dvě učebnice - jedna na pravidla a podobné blbosti, druhá na konstrukce, zdravovědu a tak. Navíc sešítek, který jsme dostali (vyrobený v Náchodě :D), tužtička á Průkaz žadatele o řidičské oprávnění. Prostě sranda :D

Dvakrát týdně máme dvouhodinovku teorie, která mě tak trochu zabíjí, ale zase se nemusím učit doma z učebnic, protože máme výborného lektora.
Dneska jsme měli zdravovědu, fuj, doufám, že jí nikdy nebudu potřebovat v praxi, protože jsem zmatkář.

Navíc jsem měla dneska čtvrtou jízdu, z toho třetí v autě (jedna byla totiž na trenažéru - pitomá to věc, s autem nemá nic společného) a už jsem kroužila sem a tam po našem městě. Jednosměrky, křižovatky, jízda v jízdních pruzíh - prostě sranda. Až na to, že si pořád pletu, kdy k té brzdě tu spojku zmáčknout musím a kdy naopak nesmím. Kdy se brzda pouštět musí a kdy se pouštět nesmí. No, na to snad ještě příjdu, alespoň doufám. Ještě k tomu naprosto 'úžasné počasí'. Jednou zapínám potkávací světla, k tomu stěrače, ty pak pro změnu vypínám, abych si mohla stáhnout stínítko, protože začalo pražit slunce. Tohle jsem mimochodem během jízdy, která trvá hodinu a půl, zopakovala minimálně 4x, vážně paráda, z toho počasí ze zblázním.
Každopádně, mám za sebou čtyři jízdy, v pátek mám pátou - musí jich být čtrnáct. Začínám si uvědomovat, že to do závěreček vlastně nebude vůbec tak dlouho trvat a já budu sedět v autě s komisařem - naprosto vyklepaná a nebudu si moct vzpomenout ani na to, který z pedálů je brzda a který plyn (ano, dneska se mi to jednou taky povedlo splést...ale měla jsem zašlápnutou spojku, takže mi auto jen řvalo :D)
Bylo mi řečeno, že mám nohu jako po obrně, protože šlapu málo na plyn, pak taky, že jsem až přehnaně zodpovědné děvče, že jezdím až moc podle předpisů :D...pak se mi povedlo dvakrát objet kruhák, páč jsem nevěděla, kde z něj mám vyjet :D... a navíc na konci jízdy se po mě chtělo, abych zaparkovala paralelně. Prý: "Ty jsi eště paralelně neparkovala, co?" ...moje odpověď byla naprosto vyděšená a stylu: "Já sem eště vůbec neparkovala." ...a on me s ležérním "to nevadí" nechal zacouvat do kolony :D...no, naštěstí s jeho pomocí jsme neurvali zrcátko ani nesedřeli lak, takže mise byla jakž takž úspěšná.
Každopádně doufám, že další jízdy už to bude jen lepší, jinak se zblázním :D

Proč se bát pekla?

10. dubna 2011 v 12:45 | Werí |  Téma týdne
No, nakonec jsem se odhodlala napsat něco k téma týdne, i když vlastně nemám vůbec představu, co bych tak mohla psát. Třeba na něco příjdu.

Upřímě, kdo v dnešní době věří na peklo? Kromě malých dětí, které se jím straší, když zlobí. My starší už jsme pravděpodobně párkrát pochopili, že nejhorší peklo je stejně to, které je přímo na zemi. Radši se budu vařit v podzemí v teplíčku v kotlíku, než chodit každý den do školy nebo do práce a nechat si od vedení s prominutím 'srát' na hlavu.

Vždycky jsem si představovala peklo jako to z pohádek. Všude kotlíky s horkou vodou, hafo spících čertů, teplíčko a nic až tak hrozného. Stejně vás z toho pekla nakonec někdo vysvobodí :D

Věřící se na to asi koukají jinak - doživotní a nekončící muka, kterými hříšníci platí za všechny své prohřešky. Pfm, to už by bylo to peklo vážně zaplněný. Kdo by v tom případě šel do nebe? Řekněte mi, kdo nikdy v životě nezhřešil? I věřící hřeší, ale myslí si, že když párkrát na kolenou zopakují otčenáše a poprosí o odpuštění úchylného kněze (který si možná ve sklepě skovává mladé kluky pro potěšení), bude jim odpuštěno a po smrti dostanou křidělka a svatozář. Krásná to představa ne? Ani náhodou.

Já se budu řídit heslem své maminky, jakožto věčné hříšnice - Raději do pekla, než do nebe. Čerti mají aspoň dlouhý jazyk a dva ocasy :D

Bože, bože

10. dubna 2011 v 12:05 | Werí |  Diary
Omlouvám se, že vůbec nepíšu, ale nějak není čas a když náhodou je, tak není moc nálada. Pořád lítám akoráš škola-autoškola a doma učení na jedno nebo na druhé, takže mě to dost vyčerpává.
S další kapitolou povídky jsem ještě nezačala, nějak si nevím rady, ale zkusím se na to dneska podívat (než si sednu k učení :D)
No, mimochodem, víte jak jsem si přinesla novou kytaru? Určitě... tak už mám jinou. Tatínek mi totiž oznámil, že na tamtu hrát nebude, že má nylonky a že to mu prostě vadí, že ji mám jít vyměnit. No tak jsem tedy poslušně šla, protože potřebuji, aby mě na ní aspoň něco ukázal. Nehledě na to, že ty kovové strunky mě řežou do rukou ještě tak milionkrát víc, než ty nylonky :D
Ale zase je hezčí, není to taková ta tuctová dožluta kytara :) Vyfotila jsem ji, ale fotka není nic moc, je to s bleskem, protože jinak není dobře vidět ta barva a navíc ta kytara je strašně nablýskaná a odráží se v ní všechno, co je kolem :DJaro je tu :)

5. dubna 2011 v 21:08 | Werí |  Ostatní

Když jsem šla dneska do autoškoly, zahlédla jsem rozkvetlý stromek, tak jsem si ho musela vyfotit alespoň na mobil. Jako důkaz toho, že jaro už je vážně tu :)4. Kapitola - Naděje

3. dubna 2011 v 19:30 | Werí |  V hudbě je naděje
Ráno mě vzbudil zvuk budíku. Mátožně jsem pootevřela oči, přeci jen jsem na chvíli usnula. Kamarád se na mě jen podíval: "Ještě klidně spi, máma přijde domů až odpoledne, ale do té doby musíš zmizet, nelíbilo by se jí to. Musím do školy." Převlékl se, hodil si tašku přes rameno a zmizel z pokoje.


Guitar

2. dubna 2011 v 10:56 | Werí |  Ostatní
Dostala jsem včera novou kytaru a jak se učim a učim, tak mě bolej prsty tak, že už hrát nemůžu, tak sem si jí aspoň vyfotila :D...naším historickým foťákem (který mimochodem není schopný vyfotit téměř nic), první je upravená, druhá vůbec..přišlo mi to zajímavý :D