Květen 2011

Pirates of the Caribbean: On stranger tides

19. května 2011 v 18:34 | WeríCo bys udělal pro to, abys mohl žít věčně?

Naposledy jsme se s kapitánem Jackem Sparrowem rozloučili, když ukradil kapitánu Barbossovi část mapy, která má vést k pramenu mládí, díky kterému se dá žít věčně. Jack ovšem není jediný, který touží pramen najít. O to samé se pokouší kapitán Barbossa, který se překvapivě přidal k královskému námořnictvu a stejně tak Španělé, kteří ovšem touží pramen zničit. Zběsilá honička, která může mít jen jediného vítěze začíná...
King's speech

14. května 2011 v 11:06 | Werí
I koktavý král může oslovit lid

Svět stojí na prahu druhé světové války, nynější král umírá a na trůn má nastoupit jeden z jeho synů. Starší se ovšem zříká vlády kvůli ženě svých snů a na trůn má tedy nastoupit jeho bratr Bertie, který ovšem trpí nepříjemnou vadou řeči - koktá. Jak má ale koktavý král vůbec něco sdělit lidu? Do kolotoče se zapojí jeho žena Alžběta, která ho objedná ke úspěšnému logopedovi, který se pokouší králi pomoct...Chci s ním žít dál?

3. května 2011 v 20:03 | Werí |  Téma týdne
Seděla jsem doma u jídelního stolu. Zrovna jsem se vrátila z důležité služební cesty, která si vyžádala týden mého času. Neskutečně jsem se těšila domů, stýskalo se mi po příteli, kterého jsem musela tak na rychlo opustit.