King's speech

14. května 2011 v 11:06 | Werí
I koktavý král může oslovit lid

Svět stojí na prahu druhé světové války, nynější král umírá a na trůn má nastoupit jeden z jeho synů. Starší se ovšem zříká vlády kvůli ženě svých snů a na trůn má tedy nastoupit jeho bratr Bertie, který ovšem trpí nepříjemnou vadou řeči - koktá. Jak má ale koktavý král vůbec něco sdělit lidu? Do kolotoče se zapojí jeho žena Alžběta, která ho objedná ke úspěšnému logopedovi, který se pokouší králi pomoct...


Kdo ještě neslyšel o Králově řeči, která se stala hitem loňského roku a navíc získala celkem čtyři Oskary. Přiznávám, že na film jsem nekoukala dobrovolně, protože už jeho samotné téma mě nijak nezaujalo, takže jsem netoužila po tom, ho vidět. Přesto nám byl puštěn ve škole, takže mě nezbývalo nic jiného, než koukat.

Film do puntíku splnil moje očekávání - neurazil, ale popravdě ani nezaujal. Musím přiznat, že od oskarového filmu jsm čekala o chlup více, než jen pár vykřičených sprostých slov a závěrečnou působivou řeč. Nic na plat, každému se líbí něco jiného, pro mě byla ovšem Králova řeč zklamáním. Rozhodně to není film, ke kterému bych se chtěla kdy vracet.

Když se na film ovšem podívám z jiných úhlů a to těch hereckých, musím přiznat, že Colin Firth, i přes to, že nepatří k mým oblíbeným hercům, zvládl svou roli na jedničku. Neumím si ani představit, jak složité musí být zahrát něco takového a on to zvládl velice dobře.

Dalším výborným výkonem byl Geoffrey Rush, který král logopeda Lionela. Tohoto herce mám ovšem spojeného s Piráty z Karibiku a musím přiznat, že jsem si tohoto doktora prostě nedokázala splnit s fousatým pirátem s opičkou na rameni :D. Přesto mi opět ukázal, že jako herec je výborný.

Spousta lidí vyzdvihuje i výkon Heleny Bonham Carter, ovšem já s tím nedokážu souhlasit, protože její role mi tam nepřišla až tak významná a vlastně jsem ji tam téměř ani neregistrovala.
Hodnocení: 3/5

Filmu dávám tři hvězdičky, bohužel víc odemě neuvidí, protože jsem tam toho tolik opravdu nenašla. Navíc když porovnám Královu řeč s Černou labutí, tak se domnívám, že labuť si zasloužila Oskara daleko více.
Přesto musím vyzdvihnout již zmiňovaného Colina Firtha, kterému naopak Oskara přeji, protože po herecké stránce roli zvládl výborně a nemůžu mu nic vytknout.
Můžu vyzdvihnout ještě dobrý soundtrack a kameru, ale tím budu zřejmě končit. Film mi zřejmě nepadl do noty, protože polovinu času jsem se vážně nudila, párkrát jsem se zasmála a zbytek jsem prostě jen tak proplula. Snad mě za to nikdo neukamenuje :)

Klady: Colin Firth, muzika, kamera
Zápory: Na mě moc dlouhá stopáž


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leni-chan Leni-chan | Web | 14. května 2011 v 12:54 | Reagovat

Ten film bych vidět chtěla...sice to není z mého nejoblíbenějšího žánru, spíš mi to připomíná filmy Intelektuální a Inteligentní, které prosazuje moje máti a které nemůžu vystát, ale zaujalo mě to. Navíc většina lidí, které znám a na jejichž vkus se dá tak nějak spolehnout to docela vychvalovala...těžko říct. Ale tak, za pokus to stojí, přinejhorším to v půlce vypnu a pustím si něco vysoce hodnotného jako např. Jurský park nebo Mumie se vrací:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama