Pirates of the Caribbean: On stranger tides

19. května 2011 v 18:34 | WeríCo bys udělal pro to, abys mohl žít věčně?

Naposledy jsme se s kapitánem Jackem Sparrowem rozloučili, když ukradil kapitánu Barbossovi část mapy, která má vést k pramenu mládí, díky kterému se dá žít věčně. Jack ovšem není jediný, který touží pramen najít. O to samé se pokouší kapitán Barbossa, který se překvapivě přidal k královskému námořnictvu a stejně tak Španělé, kteří ovšem touží pramen zničit. Zběsilá honička, která může mít jen jediného vítěze začíná...


Včera jsem jako jedna z mnoha usedala chvíli před půlnocí do kinové sedačky a netrpělive vyčkávala začátku tak dlouho očekávaného filmu. Plátno se rozsvítilo přesně na čas, přesto jsem ještě musela přetrpět upoutávky na nového X-mana, Transformes a další asi tři sci-fi filmy (nepřeháním, jiné upoutávky, než na sci-fi tam nebyly), než jsem se konečně dočkala známého hradu a nápisu Walt Disney. Další výlet do Karibiku mohl začít.

Hned na začátku jsme se dočkali pár předvídatelných (ale i přesto vtipných) momentů, které byli typicky 'pirátovské'. Poskakování, útěky, domluvy, podrazy.

Jiný režisér byl na filmu rozhodně znát, přesto myslím, že to pirátům rozhodně neuškodilo. Sám Depp prohlásil, že je to nejlepší scénář k pirátům, který četl a musím souhlasit, i když doma jsme měli rozepři jestli ano nebo ne. Je vidno, že co člověk, to jiný vkus.

Můj osobní názor je, že se tento díl vydařil lépe, než třeba Truhla mrtvého muže, který mi přišel značně přeplácaný různými potvorami a až moc nesmyslnými boji a činy (alias prchání před lidožrouty, souboj na valícím se mlýnském kole).
Na vlnách podivna se nese přecijen v o něco vážnějším duchu, to ovšem berte s rezervou. I zde se najde pár záběrů, které vypadají dost uměle a až moc nesmyslně (přeskakování a přitahování palem), a pár scén, které jsem zřejmě nepochopila tak, jak bych měla...nebo spíše vůbec (alias scéna s kapkou vody).Přesto scénáristi přišli se spoustou nových, neokoukaných a vůbec ne špatných okamžiků. Nápad zamotat do příběhu ženu Sparrowova srdce se rozhodně trefil do černého. Jiskření mezi Penelopé a Johnnym bylo dost znatelné a rozhodně nevypadalo uměle. Přesto nás autoři nechali stále v jisté nejistotě, jestli ji Jack opravdu miluje nebo ne.

Kde jsi se vůbec vzal v klášteře?
Myslel jsem si, že je to bordel...

Během filmu sledujeme i více vedlejších dějových linií, které jsou sice nenápadne, ale přesto dokreslují dokonale příběh. Dozvídáme se, kam zmizela Perla, proč přišel Barbossa o nohu, kdo je ve skutečnosti krásná Angelika, kterou podle jejích slov, Jack pouze zneužil a čím je zajímavá Černovousova loď Pomsta královny Anny.

Navíc se setkáváme s dalšími dosud neznámými tvory, kteří obývají místní moře - mořské panny. Krásná, ale bezcitná monstra, která se živý poblouzněnými námořníky.
K rituálu je ovšem potřeba slza mořské panny, takže jednu z nich poznáváme do větší hloubky. Zjišťujeme, že možná i krvelačné monstrum je schopné citů.

Do větších detailů zacházet nemíním, nepřipravím vás přece o překvapení.
Přesto bych ještě zmínila pár věcí - jednou z nich je soundtrack, který vás chytne okamžitě už od začátku filmu. Je výborný jako vždy, v tomhle ohledu piráti ještě nikdy nezkalamali. Druhou a možná ještě lepší věcí, je práce choreografů na soubojích s kordy, protože jedna z úvodních šermířských zápasů Depp x Cruiz, byla výbornou prací jak choreografů, tak samotných herců.

Důrazně ovšem doporučuji všem, kteří ještě neviděli a chtěli by vidět, verzi s titulky. Nesnažte si ušetřit oči tím, že půjdete na dabing - zkazí vám to požitek z výborného filmu.

Hodnocení: 4,5/5

Pět hvězdiček nedávám jen z důvodu přeumělkovaných scén, ve kterých byl hodně vidět grafický zásah a bez kterých by se to obešlo.
Přesto, když se na to podívám zpětně a srovnám s ostatními díly, tak bych ho zařadila na druhé místo. Hned po Prokletí Černé Perly, která ještě nebyla přeplácaná mostry porostlými chaluhami a houbami.
Filmu navíc možná spíše prospěla absence Blooma, protože na ty jeho psí pohledy jsem byla alergická.
Takže kolem a kolem, jsem spokojená i se změnou režiséra, změnou hereckého obsazení, protože i když nejsem fanoušek Penelope, rozhodně tam sedí lépe, než Keira a Bloome.

Klady: Soundtrack, choreografie, okrajové příběhy, nepřeplácanost a samozřejmě Johnny Depp :))
Zápory: V některých scénách je moc poznat počítačová úprava

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leni-chan Leni-chan | Web | 20. května 2011 v 16:58 | Reagovat

Takže...se uklidním, přestanu nadšeně poskakovat na židličce a provolávat sláva a...pokusím se z prasátka vymámit posledních pár korun?
Na Piráty jsem se těšila, hodně těšila, ale z traileru jsem byla místy trochu rozpačitá. Ne, že by mi Will a Elizabeth měli nějak scházet, ale po třech dílech jsem si to bez nich nedokázala představit. Ale vypadá to, že to nakonec nebude tak zlé:)

2 Myy Myy | 21. května 2011 v 8:56 | Reagovat

Já jsem na to byla včera a bylo to úžasná sice jsem na to byla s českým dabingem. Ale i tak to bylo dobré :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama