Červen 2011

Jsem oficiálně řidič :)

7. června 2011 v 16:23 | Werí |  Diary
Takže, já vím, že jsem dlouho nepsala, bylo toho nějak hodně, takže jsem se soustředila na to. Jinak, od 31.5. jsem oficiálně řidič :)
Ano, přiznávám, že až na podruhé, ale dle mého dost nezaslouženě, protože ty první jízdy byly dost sporné. Měli tam kvůli mě konflikt instruktor s komisařem, ale nakonec samozřejmě musel instruktor ustoupit, i když žbrblal. Takže jsem si jízdy zopakovala a na podruhé už to bylo bez problémů.
Co se týče testů, ty jsem měla na sto procent a konstrukce taky bez problémů, takže jen ty hloupé jízdy, za které jsem si musela znovu zaplatit.
Instruktor mě po nezdařilých závěrečkách uklidňoval, že to je hold statistika, že některý lidi prostě vylejt musej, aby za to dostali bonusy, takže jsem se uklidňovala, že to nebylo mou nemožností. Druhé závěrečky byly navíc o poznání uvolněnější, instruktor se bavil s komisařem, komisař se mnou, všechno bylo v pohodě né jako při prvních kdy panovala dusno a nikdo nic neříkal.
Ovšem při druhých jsem měla štěstí i neštěstí - neštěstí že jsem musela dvakrát projíždět zúženým prostorem (postavil se mi tam náklaďák, takže to bylo opravdu o zrcátko, to jsem byla vyklepaná, abyh ho neutrhla :D), ale potom pro změnu někdo volal komisaři, že musí někam na úřad, tak jsem ho tam odvezla - on si odskočil asi na čtvrt hodiny, pak se vrátil, nasedl do auta, prohlásil, že musí ještě na testy, takže jsem ho už odvezla k autoškole - žádné otáčení, žádné parkování - bleskově mi vypsal papíry a poslal mě pryč :D
Toť moje zkušenosti s autoškolou. V pátek nebo v pondělí budu konečně v ruce držet tu kartičku, pro kterou jsem obětovala tolik peněz a času a budu konečně moct sednout do auta bez toho aby mi někdo říkal - zatoč do prava, zatoč do leva :D

Argumantative essay

2. června 2011 v 16:30 | Werí

Advantages and disadvantages of studying abroad.


These days, when people could study only in their state, are gone. Nowadays, there are lots of possibilities in education. The whole world lies in front of us and we should take this chance and do not waste it
.
Young people often thinks that studying abroad is their only option, how to learn language effectively.However, language is not the only reason, why is studying abroad so popular. You can learn foreign language comfortable at home without travelling anywhere, although you will never get to know this nation, their habits and culture life.

On the other hand, not everyone can afford this kind of studying. Education is really expensive these days and so is transport. In fact, if you have more children, you probably will not be able to pay this way of education. In theory, you can hope that your child will get scholarship, but in practice, you can wait for it for eternity.

To sum up, studying abroad is the best but also quite expensive way, how to learn foreign language and culture. However, if you have this option do not hesitate, because there is a possibility that chance like this could never appear again and that would be a shame to waste it.