Červenec 2011

Merlin

30. července 2011 v 21:02 | Werí |  Videos
Člověk občas nemá o prázdninách co dělat, tak jsem si našla další zajímavý seriál, který mě chytil. A to Merlin od britské BBC. Udělala jsem video na jednu z hlavních postav a to - Merlina :)


Abby - fotečky :)

26. července 2011 v 18:26 | Werí |  Abby-foto
Tak, psí slečna je u nás už měsíc. Krásně se zabydlela, už doma téměř nečůráme, občas i poslechneme (když se nám zrovna chce) Přidávám pár fotek, některé fotila kamarádka a některé jsou moje...Psí slečna

3. července 2011 v 11:17 | Werí |  Abby
S mamkou jsme již nějakou dobu sháněly pejska, kvůli mému plánovanému odjezdu příští rok. Mamka tu nechce zůstat sama.
Projížděly jsme spousty inzerátů, vybraly si pár pejsků a nic z toho nevyšlo. Když jsem byla ve škole, tak si mamka volala na jeden 'útulek' poblíž našeho města. Řekli, že se tam můžeme stavit, tak jsme vyrazili (já jsem řídila, čerstvý řidičák a seděla jsem téměř v kuse 3 a půl hodiny za volantem, to byla teda bomba - ještě proto, že jsme se dvakrát ztratili)
Když jsme konečně dorazily a vešly do toho pomyslného 'útulku' čekal nás vcelku šok. Celé to bylo situované do rodinného domku, šílený smrad, po zemi běhala štěňata s koťaty dohromady, venčili se na podlahu na které se váleli. Všude mouchy, žádný přehled o psech - no prostě hrůza.
Když nám tedy paní přinesla ukázat tohle štěňátko, neměly jsme srdce ji tam nechat, takže jsme jen podepsaly papíry, vzaly očkovací průkaz a rychle odtamtud zmizely.
Holčička byla po cestě hodná a spíš polehávala - v autě bylo totiž šílené teplo, takže měla jazyk až na vestě.

Když jsme dorazily domů a prcka vypustily, šla si všechno hezky očichat. Mezitím jsme se po menším handrkování dohodly, že ji budeme řikat Abby. Je to kříženec. Maminka je zlatý retriever, tatínek neznámý. Štěňata byla prý nalezena v lese a polovina z nich tam zemřela.


Prcek se hodně rychle okoukal, ale docela brečel. Navíc měla průjem, takže jsme se nakonec rozhodly pro jistotu zajít k veterináři. To nám bylo překvapení, že nám bylo řečeno, že štěňátko rozhodně odčervené není - i když měla odčervení psané v průkazu a navíc ji není ani osm týdnů (přitom již nebyli ani u maminky)
Mamka se snažila dovolat paní z útulku, aby ji vynadala, že tvrdí něco takového - marně, už jsme se tam nedovolaly.
Mezitím jsme začaly s výchovou - chození ven a základní povely.
Holčička je u nás od 27.6. 2011 - tedy od pondělí. Dnes je neděle a již zvládáme čůrání venku (i když přes noc to obvykle neudržíme, ale to je normální. Stále máme ještě průjem, kvůli odčervování a injekci, takže na velkou to ven moc nestíháme, ale to se taky poddá), umíme si sednout i zůstat. A navíc už nebrečí, když je sama. Dnes byla sama celou noc a ani jednou nekňučela - šikulka.
Teď se ještě musí odnaučit kousat, protože občas to se silou stisku až moc přehání. Ovšem na 'ne' a 'nesmíš' už poslouchá taky dobře, takže stačí okřiknout.
Už jsme se seznámili s potkánkama, ale moc si s nima nerozumíme - už jsme měli i kousanec na čumáčku, protože jsme ho strkaly, kam jsme neměli :D
Omlouvám se za kvalitu fotek, jsou jen z mobilu :) až na tu první, ta je přímo z útulku. Časem budu určitě přidávat další článečky :))