And that was when I realised that I'm not a child anymore

4. září 2011 v 11:53 | Werí |  DiaryK tomuhle článku se chystám už od doby, kdy byla premiéra druhé části Reklivie smrti, takže hodně dlouho.

Proč se mi do článku nechtělo? Protože to bude znamenat definitivní konec - konec celého mého dětství, které ztělesňoval právě Harry Potter...

Myslím, že spousta lidí z mé generace to má podobně jako já. Kolik nám bylo, když vyšel první Harry Potter? Nějak kolem jedenácti, možná o něco míň? A to je přesně ono... knížky od Rowlingové nás doprovázeli celé naše dětství. Rostli jsme spolu s hlavními postavami a postupně s nimi i dospívali. Co byla ze začátku jen prostá pohádka se postupně začalo stávat něčím dospělejším - přibývaly problémy, přibývalo nebezpečí - přesně jako v našem světě. Každým rokem, kdy jsme byli blíž dospělosti bylo těžší a těžší vypořádat se s problémy, které se na nás valily.

A teď tu jsme - na konci. Na konci dobrodružství, kterému se říká dospívání. Každým rokem jsme se těšili na další knihu, na další film, který nás trochu poponesl k prahům dospělosti. Ale teď už není nic, co by nás k němu popostrčit - už nic dalšího.

Co z toho vyplývá? Že už jsme na konci cesty - většina z nás už dosáhla plnoletosti a ocitli jsme se v úplně jiném světě - v takovém, kde musíme svoje problémy řešit převážně sami. Musíme za sebe dělat životní rozhodnutí a stát si za nimi. Teď už se nemůžeme schovávat za 'dospěláky' a vymlouvat se, že jsme 'to nevěděli'. Teď už jsme v tom sami a musíme nést následky za svoje rozhodnutí.

Byl to hodně zvláštní pocit sedět v kině, když film skončil, protože jsem si uvědomila, že se tím uzavřela celá jedna kapitola mého života a už se nikdy nevrátí zpátky. Teď už musím čelit všemu čelem a sama... bohužel, bez kouzelné hůlky :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Catherine Catherine | Web | 4. září 2011 v 13:43 | Reagovat

Harry Potter je prostě skvělý, mrzí mě, že skončil..
to, že je někdo straší máš pravdu, není to překážka, má sestra chodí o 7 let starším klukem a překážka to není, kdyby byl mladší, možná bych se zachovala jinak, jelikož on je ode mě, hodně starší, chodím jen kolem něho..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama