Škola volá

3. září 2011 v 12:15 | Werí |  Diary

A je to tu - další školní rok. Prázdninám už bohužel odzvonilo a já postoupila do posledního ročníku střední školy - do oktávy. Čeká mě stužkování, maturitní ples a nakonec i samotná maturita.
Né, že by mě to neděsilo :D

(mimochodem, to je náš rozvrh :D)Postupně mi začíná docházet, že tohle je můj poslední rok na střední škole. Prožila jsem tam 8 let - nemůžu říct nádherných, to bych si vážně nedovolila, ale ne vždycky to bylo tak zlé.

Co mě ovšem štve asi nejvíc jsou kantoři, kteří nám začínají připomínat všechno to, co nás letos čeká. Zas a znovu omílají, jak je to těžký ročník a že se musíme učit, až se z nás bude kouřit. Kromě toho se zavedly různé... novoty, které nám akorát přihorší. Bylo nám řečeno, že si musíme hlídat absenci, protože pokud bude vyšší (a to zřejmě i z důvodu například vážné nemoci či hospitalizace) dostaneme N a připuštění k maturitě bude na hraně, tak ať se s tím smíříme.

Jako druhá věc nám bylo oznámeno, že nebude žádné flákání se a zaměřování se na maturitní předměty, jinak si na nás došlápnou, protože jsme přeci gympláci, tak musíme zvládnout všechny normální předměty na jedničku a k tomu se ještě učit na maturitu - oni by to přece zvládli s přehledem.

Další věc, kterou naprosto nemůžu vystát jsou moji spolužáci - stále řeší jen maturitní ples - do čeho dalšího by se ještě daly vrazit peníze. Absolutně to nechápu, copak snad kradou, že si můžou tohle všechno dovolit? Zřejmě jo, já tomu vážně nerozumím, ale doufám, že to s těmi penězi nepřestřelí a já se jim n to nebudu muset vykašlat - myslim, že bych ten ples snad i oželela.

Navíc pořád doufám, že za rok už tu touhle dobou pomalu ani nebudu, že budu v USA jako au-pair. Možná psychicky zdeptaná a klepající se strachy, ale zase někde, kam jsem si přála vždycky jet. A kdyby náhodou ne, nastupovala bych v říjnu pravděpodobně na nějakou vysokou školu, kam vůbec nechci - vidím to na pedák, protože fakt netuším kam jít, takže bych si tam vzala angličtinu, abych si ji zlepšila a do USA bych odjela někdy...jindy...třeba alespoň na Work&Travel... přesto bych samozřejmě radši ten au-pair pobyt.

Někdy v lednu plánujeme zaskočit do agentur a poptat se, tak uvidíme, co z toho bude... docela ráda bych to v Praze spojila s veletrhem vysokých škol, protože loni jsem na něj nějak pozapomněla a nedostala se tam, takže snad letos.
No, každopádně, zřejmě jsem toho napsala už dost... takže se s vámi loučím a přeji vám hodně štěstí a pevné nervy do dalšího školního roku :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TigresSinai TigresSinai | Web | 3. září 2011 v 16:25 | Reagovat

Áno, dosť to bolí, keď stratíš zvieratko...o to viac, ak bolo tvoje jediné.
Tých potkanov mi je ľúto...Inak koľko by sa tak mal priemerný, zdravý potkan dožiť?

2 Werča Werča | Web | 4. září 2011 v 10:36 | Reagovat

Já letos odmaturovala a musim říct, že mi chvílema ta škola chybí. 1. září bylo vždycky nej, když jsem přišla do školy a pozorovala, co všechno a kdo všechno se změnil a tak. Zrovna nedávno jsme si s kamarádkou říkali, že bysme si to klidně dali celý znovu. :D Člověk si ani nestačí uvědomit, že školní léta nejsou tak špatný. ;)
A co se týče maturitního plesu, tak zažiješ mnohem víc horších situací a hádek. Řeší se to celý rok, tisíckrát se pohádáte, ale pak když ten marutitní ples přijde, tak je to fakt pěkný. :)
No a s au-pair ti držím palce, určitě to bude skvělá zkušenost. :)

3 DiMonree DiMonree | Web | 4. září 2011 v 11:09 | Reagovat

mým problémem ovšem je že neumím dát svůj názor najevo právě proto že se bojím abych něco neřekla blbě. Pak vás totiž okamžitě odepíšou. Aspon u mě to tak bývá... proto mám blog ráda :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama