Merlin - Stíny magie - 4. kapitola

17. října 2011 v 21:33 | WeríTak jsem konečně dopsala další kapitolu z Merlina, ani jsem ji po sobě nečetla. Je spíše vedená v dialogu a děj se o moc neposune, ale i takové kapitoly jsou občas potřeba, aby mohl příběh pokračovat :)Dlouho jsme na sebe jen zírali a nikdo se neměl k tomu, aby promluvil.

Najednou se za námi ozval zvuk řinčícího železa. Prudce jsem se otočil. Dorazili rytíři, kteří sem vyjížděli chvíli po nás.

"Princi, jste v pořádku?" Sir Leon zvedl Artuše ze země a oprášil ho. Ten mu ovšem neodpověděl, jen se na mě dál díval s opovržením v očích.

"Chopte se ho," nakonec prohlásil. Polila mě vlna chladu - to přece nemůže. Nikdo ani nechápal, o co jde a koho mají zatknout.

"Řekl jsem - chopte se Merlina!"

Viděl jsem nevěřícný pohled v očích ostatních. Nikdo nechápal, co jsem mohl provést - až na Lancelota. Díval se střídavě na mě a na mrtvou dívku ležící pod zlomenou větví. Jen jsem letmo přikývl, nechal se jím chytit za rameno a stáhnout ruce za záda - nebolelo to, byl opatrný.

"Neboj se, všechno dobře dopadne," tiše zamumlal a odváděl mě ke svému koni, kde mi svázal ruce za záda a vysadil mě na hřbet.

Vyrazili jsme zpátky do vesnice, kde už na nás čekal netrpělivý dav vesničanů. Artuš před nimi seskočil z koně: "Zvíře už vás nebude dál děsit." Ozval se hlasitý jásot všech přítomných. Čím dál tím víc lidí ovšem začínalo sledovat mě a moje svázané ruce. Začínali si domýšlet, že já jsem byl příčinou všech jejich problémů. Slyšel jsem tichý šepot a zvuky podobné syčení. Zmateně jsem se rozhlížel kolem po nenávistných pohledech ostatních.

"Byl to on?"… "Princ mu vždycky tolik věřil." … "Určitě ho popraví."
Artuš sledoval lidi okolo a viděl na nich, že by se na mě nejraději vrhly a ukamenovali mě

"On nezabíjel vaše děti, ale prohřešil se proti koruně."

"Kdo to tedy byl?"

"Jedna dívka - mladá, černé vlasy, hnědé oči - byla prokletá."

Davem to zlověstně zašumělo - "Co byla zač?"

"Byla vlkodlak, ona sama byla nevinná, ale její prokletí už skončilo."

"Je mrtvá?" Artuš jen letmo přikývl a davem se znovu ozval nadšený jásot a ódy na Artuše. Ten si jich moc nevšímal. Pouze pozvedl ruku a letmo se očima rozloučil s děvčetem, kterému zabili sestru. Poté zavelel k návratu na hrad a pobídl koně.

Vyrazili jsme - čím blíž jsme byli ke Kamelotu, tím větší strach jsem měl. Neměl jsem jediná tušení, co by se mnou Artuš mohl chtít udělat. Naivně jsem si myslel, že jsme přátelé a všechno dobře dopadne - pochopil jsem, že se pletu, když mě hodili do vlhkého páchnoucího žaláře.

Seděl jsem na zemi a objímal si kolena rukama. Jen jsem hleděl do prázdna a přemýšlel. Nepřemýšlel jsem nad tím, jestli mě popraví nebo ne. Myslel jsem na to, kdo se postará o Artuše, když já toho nebudu schopen. On byl důvod, proč jsem vůbec na Kamelotu - jak mi řekl Velký drak - on je můj osud.

"Merline?" Za mřížemi žaláře stála Gwen. Jen jsem pozvedl hlavu a pohlédl na ni. Byla to sice služka, ale přesto byla nejdůležitější člověk v Artušově životě. Miloval ji - tedy alespoň tak vypadal.

"Proč jsi nikdy nic neřekl? Celou tu dobu jsi to tajil," zašeptala, ale v jejím hlase jsem zaslechl něco jako výčitky.

"Podívej se… podívej se, kde jsem… proč myslíš, že jsem to tajil?"

Jen sklopila pohled a zatvářila se provinile, "To jsi byl ty, že? Všechny ty zvláštní náhody, které zachraňovaly Artušovi život?"

Jen jsem letmo přikývl, "a vyléčil jsem tvého otce, nevěděl jsem, že to dopadne tak, jak to dopadlo, mrzí mě to."

V jejích očích jsem zahlédl slzu, která jí stekla po líci až dolů. "To jsi byl ty? Díky tobě… jsem měla o něco více času s ním. Já… vděčím ti za tolik - za život mého otce a hlavně za život Artuše."

"Pro přátele cokoliv," znovu jsem se posadil na chladnou zem.

"Mohl bys utéct, kdybys chtěl."

"Jaký by to mělo smysl? Tady mám všechno - celý svůj život. Gaiuse, Lancelota… Artuše," jen jsem lehce šeptl. Za tu dobu, kterou jsem byl v princových službách, se mnohé změnilo. Z namyšleného a rozmazleného fracka, kterého jsem nemohl ani vystát, se stal rozumný muž, který povede svou zem nejlépe, jak umí. Z prince se pro mě stal přítelem - v dobrém i ve zlém. Neváhal by obětovat život za ten můj, ale to všechno je u konce. Možná, možná se můj osud naplnil. Dovedl jsem Artuše tam, kam jsem měl a tím můj úkol skončil - už jsem nebyl potřebný.

Z myšlenek mě vytrhl hlas kdesi v dálce, slyšel jsem ho ve své hlavě - poznal jsem ho. Byl to Velký drak. Jeho hlas mi zněl v hlavě, jako by stál vedle mě.

"Prokázal jsi velkou odvahu, mladý čaroději. Svět se dozví, co jsi pro království udělal. Nemohu ti říct, kam bude tvůj osud směřovat. Ten teď leží v princových rukách - to on o něm rozhodne."

Zavřel jsem oči a zamyslel se nad jeho slovy. Téměř jsem neslyšel, že na mě Gwen dál mluví. Podíval jsem se na ni, ale nevnímal jsem slova - viděl jsem jen pohybující se rty.

"Ještě přijdu a něco ti donesu," šeptla a odešla. Díval jsem se za ní a pevně doufal, že se vrátí. Najednou jsem si připadal daleko víc sám, než kdykoliv předtím. Nezbývalo mi, než čekat na Artušovo rozhodnutí… dokáže mi odpustit?

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Péťa Péťa | Web | 17. října 2011 v 21:47 | Reagovat

Fíha, to je vcelku dost dobrý. Hlavně dost napínavý.

2 emmm2010 emmm2010 | 10. listopadu 2011 v 18:09 | Reagovat

už se strašně těšim na další kapču! .) kdy asi tak bude?

3 Anonym Anonym | 23. září 2012 v 19:49 | Reagovat

Bude vůbec další kapitola? poslední komentář byl téměř před rokem, ale pořád doufám.

4 Werí Werí | 23. září 2012 v 22:52 | Reagovat

[3]:
Kapitolu mám rozepsanou, ale prostě vůbec není čas a nevím, kolik ho bude teď s vysokou školou... ale část kapitoly už mám hotovou

5 Anonym Anonym | E-mail | 24. září 2012 v 15:26 | Reagovat

Jo, jasně chápu a děkuju za odpověď. Já sama jsem teprv v osmý třídě, tak si neumím ani představit jaký je to asi na vysoký škole. No, ale za pár let to poznám. Ještě jednou děkuji a pokud se o BBC Merlina zajímáš tak jako já, tak můžu jen doporučit merlin.sff.cz. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama