Červen 2012

Vysoké školy

29. června 2012 v 14:30 | Werí |  Diary

Takže, abych splnila, co jsem jsem slíbila. Hlavním tématem tohoto článku budou vysoké školy.

Podávala jsem si celkem 5 přihlášek - VŠCHT - chemie a toxikologie životního prostředí, FHS - fakulta humanitních studií při KU, PřF - přírodovědecká fakulta KU - obor chemie životního prostředí a na ČZU - česká zemědělská univerzita, kde jsem měla dvě přihlášky: Chovatelství a Speciální chovy.
První ze všeho přišly výsledky z VŠCHT, kde brali podle průměru, takže mě vzali.
Další jsem dělala příjmačky na FHS, což byl talentový překlad psychologického textu do češtiny. Tam jsem se dostala taky...sice mě moc nepotěšil výsledek 20 bodů z 28, ale přijali mě.
Pak následovala PřF, kde se dělaly testy studijních předpokladů (vlastně takové IQ testy na logiku, paměť a numerické myšlení). Z těch jsem měla snad nejhorší pocit a přesto dopadly prakticky nejlépe ... 72 bodů ze 100. Na celém oboru chemie jsem byla s tímto výsledkem 10. asi ze 185 lidí, kteří konali zkoušku. To mě pozvedlo sebevědomí.
A nakonec moje cesty mířily na zemědělku. Před příjmačkami jsem se klepala, jak blázen, protože tohle byla moje vysněná škola a já se vážně chtěla moc dostat. Nakonec se žádné příjmačky nekonaly, protože když ke mě došel pán kvůli kontrole maturitního vysvědčení přijali mě podle průměru z maturitní zkoušky na oba obory. Tím se mi neuvěřitelně ulevilo a jela jsem vesele domů.

Pak už mi zbývalo jen to rozhodnout se, kam moje cesty budou směřovat. Věděla jsem, že chci na zemědělku, ale váhala jsem mězi obory. Jeden je teoretický a druhý praktický. Rozdíl je v tom, že po teoretickém se dá jít hned na magisterské, ale při praktickém se musí dělat roční vyrovnávací studium. Když jsem ovšem v teoretickém studiu zahlédla hned první semestr aplikovanou matematiku, bylo to jasné :D nenechám se vyhodit hned první semestr kvůli matice :D ...takže moje cesty budou směřovat na Speciální chovy :)))

Čas běží a běží a běží

20. června 2012 v 13:31 | Werí

Páni, to to letí. Neřekla bych, že jsem sem nepřidávala už takhle dlouhou dobu. Omlouvám se za to, přecijen byla spousta povinností, zábavy a na blog nebyl mnohdy čas ani nálada. Teď už bude snad všechno jinak - od včerejšího dne mi konečně oficiálně začaly prázdniny (protože mi skončil maturitní shon a zároveň kola příjmacích zkoušek na VŠ)