Srpen 2012

14. dní doma

30. srpna 2012 v 20:27 | Werí

Jak ten čas hrozně letí. Už je to víc, než 14 dní, co máme doma nové štěně. Za tu dobu se událo takových věcí, že to snad ani pravda není.

1. den doma (14.8. 2012)

15. srpna 2012 v 10:49 | Werí |  Artieho deníček

Takže, jak probíhal náš první den? Asi o půl deváté ráno jsme vyrazili do Nechanic pro psisko. Paní nás tam vyvezedla a dovedla k jejich domku, kde se na nás vyvalila kupa psů :) měli dva dospělé ČSV, poslední tři štěňátka a ještě malého psíka, netuším, co to bylo za rasu.
Tak jsme si popovídali, pohráli si a pak si jeden z kluků prostě vybral Abby za maminku. Pořád jí chodil za ocáskem, i když jí se to nelíbilo a utíkala před ním.
V autě byl pořád aktivní a chtěl někam lézt, naštěstí ani nezvracel - jen celou dobu kňučel. Kňučet nepřestal ani doma - naprosto u všeho, u jídla, u kousání kostičky, u pobíhání po bytě.
Vzali jsme ho samozřejmě ven, protože u tohoto plemene je hodně důležitá socializace. K naší radosti jsme zrovna na vycházce potkali spoustu známých, tkže se tam nakonec slezlo asi 8 psů a jejich páníčků. Tím byl první den socializace rozhodně úspěšný.
Doma udělal jednu louži a bobek :D ale zbytek byl naštěstí venku.
Jinak je to štěně, co se narodilo 2.7. 2012 - máme ho doma brzy, protože vlčáci se odebírají dřív právě kvůli socializaci. Nemohli jsme se dohodnout na jméně, ale nakonec je z něj Artie :) - tedy zkrácenina od Artuše.


Psík

13. srpna 2012 v 11:38 | Werí |  Diary
Tak, naše psí smečka se zítra rozroste o nového člena, takže budu do konce prázdnin zřejmě zabavená až až... ale vás aspoň bude čekat nějaká ta nová zásoba foteček roztomilého štěňátka. Zítra nebo pozítří se ozvu s bližší informací - až budeme mít toho raubíře doma a budeme vědět, co to bude za kvítko :)
Jen přikládám fotografii od chovatelky