Abby

Dovádění v lese

22. října 2011 v 15:20 | Werí
Minulý víkend jsme byly s kamarádkou vyvenčit Abbynku do lesa, aby se tam proběhla a vyřádila. To se jí samozřejmě povedlo. Máme pár fotek, i když v lese bylo na focení poměrně špatné světlo :)
Některé fotky jsou moje, některé od P. (nekonecnost.blog.cz), nevím, které jsou od koho :D

Abby & Filip - 1. část

16. září 2011 v 14:05 | Werí
Abbynka si moc ráda hraje s basetem, který patří holčině o pár bytovek vedle. Je mu asi osm měsíců, takže má stále takový ten štěněcí zájem o hry. Je to sranda je pozorovat, jenže Filipa to brzy omrzí, protože mu Abby pokaždé uteče :D

Fotek je poměrně dost, takže je rozdělím asi na třikrát... takže to budete mít na tři dny, ale nečekejte žádnou kvalitu. Jsou to fotky pro radost - bylo pod mrakem, takže se hodně mazaly... ale chtěla jsem to mít zdokumentované :)

14. 9. - Abbynčin deníček

14. září 2011 v 20:40 | Werí

Čas letí jako splašený a růst zvířecích mláďátek jen tak nezastavíme. Stále sleduji, jak Abby dospívá - roste, sílí a učí se. Až mě děsí, že brzy budem mít doma dospělého psa :)
Takže tady je další info do deníčku

Cca 4 měsíce (možná plus týden, dva, kdo ví)

- Váha asi 10Kg
- Výška v kohoutku kolem 43cm
- Je kompletně očkovaná
- Zvládá povely: Sedni, lehni, ke mě, zůstaň, volno, přines. Už i ví, kde je 'místo' ale ne vždy se jí tam chce :D
- Venku už se jí odvážim pustit z vodítka (za bytovkami, kde nejsou silnice), dneska jsem ji dokonce odvolala, když se rozehnala za ptákem. Ovšem když je bez vodítka poslouchá lépe, než když ho má připnuté :D
- Po bytě už může všude - na křesla, na gauč, do postelí :)
- Co se týče krmení přesedlali jsme na ProPlan, tak uvidíme, jak nám bude vyhovovat
- Miluje hraní si s ostatními psi


Abby - info

25. srpna 2011 v 20:05 | Werí

Kdo by to byl řekl, že to naše zlatíčko už máme doma dva měsíce. Už jsme spolu zažili spoustu věcí a hlavně - už jsme jedna velká rodina.

Začátky byly možná trochu krušné, ale všechno jsme společně zažehnali a teď už má naše domácnost oficiálně o jednoho člena rodiny navíc.

Jelikož štěňátka rostou velmi rychle, budu si dělat takový menší zápisníček, jak nám ta naše slečna roste.

Abby - 6-8 týdnů (aneb, když jsme si ji přivezli)

- nebyla vážená, ale odhadem mohla mít tak 3kg
- výška v kohoutku cca 25 - 30 cm
- během prvních pár dní zvládla povel sedni a začala slyšet na své jméno
- ještě se bojí cizích psů a utíká před nimi

Abby - cca 2,5 měsíce

- váha asi 6kg
- výška v kohoutku kolem 35cm
- už umí i lehni, začíná se honit za klacíky a míčkem - vracet se jí ho ale moc nechce
- chůze na vodítku už je bez problémů, umí chodit po schodech nahoru (dolů ještě ne)
- samozřejmě už je rozmlsaná a jedla by jenom maso. Nesmí hovězí, protože po něm zvrací :D
- má za sebou povinná očkování, až na vzteklinu
- psi už ji tolik neděsí a začíná si s nimi hrát
- má na kontě prvního chyceného ptáčka (ještě pískle)

Abby - asi 3,5 měsíce (čili teď)

- váha asi 9kg
- výška v kohoutku něco málo přes 40cm
- zvládá povel zůstaň, už nosí balonky a dokonce je i dává (samozřejmě za malý úplatek ve formě pamlsku)
- vydrží chvíli čekat před krámem, než panička nakoupí, chodí už ze schodů i do schodů sami (nesnáší totiž nošení v náručí)
- začínají jí růst nové zoubky, takže kouše daleko víc, než dřív
- co se týče jídla, vybíravá je stále, ale nejoblíbenější značka je Pedigree
- psů už se nebojí vůbec, otravuje dokonce i ty velké. Nic ji netěší víc, než si hrát s ostatními pejsky, to je naprosto hluchá a vůbec neposlouchá
- kdyby ji paničky nedržely a nehlídaly, už zvládne chytit a zakousnout hrdličky, protože pomaleji vzlétají


Psí slečna

3. července 2011 v 11:17 | Werí
S mamkou jsme již nějakou dobu sháněly pejska, kvůli mému plánovanému odjezdu příští rok. Mamka tu nechce zůstat sama.
Projížděly jsme spousty inzerátů, vybraly si pár pejsků a nic z toho nevyšlo. Když jsem byla ve škole, tak si mamka volala na jeden 'útulek' poblíž našeho města. Řekli, že se tam můžeme stavit, tak jsme vyrazili (já jsem řídila, čerstvý řidičák a seděla jsem téměř v kuse 3 a půl hodiny za volantem, to byla teda bomba - ještě proto, že jsme se dvakrát ztratili)
Když jsme konečně dorazily a vešly do toho pomyslného 'útulku' čekal nás vcelku šok. Celé to bylo situované do rodinného domku, šílený smrad, po zemi běhala štěňata s koťaty dohromady, venčili se na podlahu na které se váleli. Všude mouchy, žádný přehled o psech - no prostě hrůza.
Když nám tedy paní přinesla ukázat tohle štěňátko, neměly jsme srdce ji tam nechat, takže jsme jen podepsaly papíry, vzaly očkovací průkaz a rychle odtamtud zmizely.
Holčička byla po cestě hodná a spíš polehávala - v autě bylo totiž šílené teplo, takže měla jazyk až na vestě.

Když jsme dorazily domů a prcka vypustily, šla si všechno hezky očichat. Mezitím jsme se po menším handrkování dohodly, že ji budeme řikat Abby. Je to kříženec. Maminka je zlatý retriever, tatínek neznámý. Štěňata byla prý nalezena v lese a polovina z nich tam zemřela.


Prcek se hodně rychle okoukal, ale docela brečel. Navíc měla průjem, takže jsme se nakonec rozhodly pro jistotu zajít k veterináři. To nám bylo překvapení, že nám bylo řečeno, že štěňátko rozhodně odčervené není - i když měla odčervení psané v průkazu a navíc ji není ani osm týdnů (přitom již nebyli ani u maminky)
Mamka se snažila dovolat paní z útulku, aby ji vynadala, že tvrdí něco takového - marně, už jsme se tam nedovolaly.
Mezitím jsme začaly s výchovou - chození ven a základní povely.
Holčička je u nás od 27.6. 2011 - tedy od pondělí. Dnes je neděle a již zvládáme čůrání venku (i když přes noc to obvykle neudržíme, ale to je normální. Stále máme ještě průjem, kvůli odčervování a injekci, takže na velkou to ven moc nestíháme, ale to se taky poddá), umíme si sednout i zůstat. A navíc už nebrečí, když je sama. Dnes byla sama celou noc a ani jednou nekňučela - šikulka.
Teď se ještě musí odnaučit kousat, protože občas to se silou stisku až moc přehání. Ovšem na 'ne' a 'nesmíš' už poslouchá taky dobře, takže stačí okřiknout.
Už jsme se seznámili s potkánkama, ale moc si s nima nerozumíme - už jsme měli i kousanec na čumáčku, protože jsme ho strkaly, kam jsme neměli :D
Omlouvám se za kvalitu fotek, jsou jen z mobilu :) až na tu první, ta je přímo z útulku. Časem budu určitě přidávat další článečky :))


 
 

Reklama