Názory

Závan budoucnosti

23. března 2011 v 20:26 | Werí
Spoustě z nás, kterým začíná dýchat maturita na krk, začínají na mysl přicházet otázky spojené s jeho budoucností. Čeho bychom chtěli v životě dosáhnout? Co je naše vysněné povolání? Je ovšem jen málo z nás, kteří si jsou svou budoucností naprosto jistí. Kteří vědí přesně, co chtějí a jdou si za svým cílem

Nechápavě kroutím hlavou

10. března 2011 v 16:05 | Werí
Myslím, že mi začíná docházet trpělivost. Vážně nestačí všudypřítomné reklamy na blozích, které nás vyzývají, ať si přečteme "nejlepší" blogerky? Teď na články budeme koukat i mezi články AK a Tématem týdne. Začíná se mi z té komerce a neustálého podsouvání dělat vážně zle. Kam ten blog spěje? Kdo z vás si pamatuje ty začátky, kdy tady rozhodně podobné věci nebyly? Ani Krásná, ani AK, kde si všichni blogeři byli rovni a nikdo nebyl víc, než ti ostatní. Jistě, takovým dnům pravděpodobně už odzvonilo. Začalo to krásnou, která se s prominutím nasrala úplně všude a bude to pokračovat Autorským klubem, který, trouchám si odhadovat, půjde stejnou cesou.
Brzy my, normální blogeři, kteří nemáme potřebu všude se nacpat, budeme ztracení v propadlišti dějin, protože budeme odesláni do vyhnanství s tím, že se nemůžeme měřit s těmi 'nejlepšími z nejlepších' - je to v úvozovkách, protože naprosto nechápu, kdo ty lidi vybíral, jelikož pohled na to, co je nejlepší je dost subjektivní. Někdo miluje houby, jiní je nesnáší. Ale na čí straně je tedy pravda? Ani na jedné... proto nechápu tohle vyvyšování ostatních blogů jen proto, že si nějaký floutek přišel a řekl, že tohle a tohle je kvalitní a tohle ne. Achjo, kde to žijeme?
Asi bych si měla zaskočit na krásnou.cz a zjistit, jestli tam nebudou mít radu, jak na jarní deprese :D

Antimilitarismus

4. března 2011 v 18:38 | WeríJak jsem se dostala zrovna k takovému tématu? Momentálně bereme v literatuře generaci buřičů - Viktor Dyk, Fráňa Šrámek a jim podobní. Přiznávám se, že nejsem zrovna fanouškem literatury, ale tihle pánové mě docela zaujali svými názory ohledně války. Tato generace buřičů byla silně proti válce, s čímž mi nezbývá nic jiného, než souhlasit.

Tím se dostávám k jádru celé věci, o které bych dneska ráda něco napsala a to můj názor na války. Měla jsem na toto téma spoustu rozhovorů se svými vrstevníky či při diskusích o hodinách s kantory, ale žádný argument mě nedokázal postavit se za to, že války jsou určitým způsobem dobrá věc.

"Ve víru tance"

23. ledna 2011 v 13:23 | Werí
Včera jsem navštívila místní hasičský ples, který se tu konal. Čekala jsem, že si konečně od dob tanečních zatancuji, ale nějak jsem se toho nedočkala. Nebylo tam moc lidí a z těch, kteří tam byli, tak převážně starší generace. Ptala jsem se sama sebe: "proč?"... copak lidi už mají vážně zájem jen o diskotéky a nedokáží si udělat čas i na prostý ples? Vždyť se tam nehraje jen valčík a polka, obvykle je to prokládáno i starými dobrými hitovkami (nám tam třeba hráli Dlouhou noc, Holky z naší školky, Šenkýřku :D ) a i u toho se dá zablbnout a navíc bez nepříjemného prokouřeného prostředí.
Když už ti mladí na ples jdou (obvykle maturáky), tak se tam jdou beztak jen opít, téměř nic jiného. Na každém rohu narazte na někoho, kdo sotva stojí na nohou, natož aby šel tancovat. Dnešní společnost už mě začíná vážně vážně unavovat. Nepořádají se tu ani žádné školní plesy, které jsou v řadě jiných zemí naprosto běžné a které bych já osobně také uvítala, ale hold mám asi smůlu, že. Dnešní děti už nebudou chodit jinam než do hospody a na diskotéky nechávat si vymývat mozky housem, drummy a podobnou "muzikou", ve které není slyšet nic jiného, než duc, duc, duc.... Já osobně, když du na diskotéku, tak většinou, když jsou CZ hity nebo oldies... jinak mě to nijak nebere moc a radši bych zašla na ten ples. Bohužel, obvykle neseženu nikoho, kdo by šel se mnou, neboť vždy slyším jen: "Pojeď radši na diskotéku, ples je nuda."

Vánoční masakr

22. prosince 2010 v 15:59 | Werí
Pardon, prostě si nemohu odpustit tenhle článek. Pro všechny z nás mají znamenat hlavně chvíle klidu a pohody a víte pro koho znamenají přesný opak? Pro vánoční kapry. Nemohla jsem si nevšimnout, že opět všude stojí kádě naplněné kapry.
Nesnášim tenhle vánoční zvyk prodávání kaprů na ulicích. Je tam spousta chudáků naplněných v malé kádi, lapají po alespoň zbytcích kyslíku. Malý prostor je akorát stresuje. Potom je někdo nabere podběrákem a v nejlepším případě zabije rovnou na místě - utrpení konečně skončí.
Ale co ti další? Obzvlášť ti s dětmi? Vezmou si vesele kapra živého do igelitky či něčeho podobného...cáknou tam trochu vody, spokojeně kráčí domů a přitom se zvířetem neustále třesou, což ho musí uvádět do neskutečného stresu. Doma napustí vodu do vany a nadšeně se chodí dívat, jak kapr rozkošně otevírá tlamičku - vůbec je nezajímá že je to hlavně proto, že se mu v takovéhle vodě špatně dýchá. Kapr tráví v malinkém prostoru poměrně dlouhou dobu kdy stále zápasí akorát se špatným vzduchem a lapá po dechu. Když konečně nastane Štědrý Den, je z vody vytažen, obalen do ručníku, položen na prkýnko a zabit - v lepším případě okamžitě. V případě nezkušeného člověka může zabíjení nějakou dobu trvat a teprve potom všem je konec. Po tom všem už je to jen vysvobození, ale i tak mohlo být bez tolika stresu a předem prohraného boje o život ve vaně...
Ještě pořád máte na kapra chuť? Jestli jo, nechte si ho zabít alespoň u stánku... domácí zoologická v koupelně je totiž prosté týrání zvířat
 
 

Reklama